Úterý 16. dubna 2024, svátek má Irena

Auto vylétlo při závodě do vrchu z trati, zemřela čtrnáctiletá divačka

15:17aktualizováno  16. května 15:50
BEROUN - Při automobilovém závodě do vrchu z Berouna do Chyňavy v sobotu odpoledne vylétlo auto mimo trať a usmrtilo čtrnáctiletou dívku. Ta naa místě zemřela. Nikdo jiný zraněn nebyl, řekl mluvčí středočeské policie Jakub Vinčálek. Podle prvních informací dívka údajně nestála v zakázaném prostoru.

Ilustrační foto. foto: ČTK

"Jedno z vozidel vylétlo z jízdní dráhy do místa, kde stáli diváci a usmrtilo tam čtrnáctiletou dívku, která svým zraněním na místě podlehla," řekla serveru Lidovky.cz mluvčí berounské policie Marcela Pučelíková.

Podle policejního mluvčího Středočeského kraje Jakuba Vinčálka závodní auto dopadlo na dívku.

"Dívka utrpěla těžká zranění, především vážné zranění hlavy. Záchranáři byli na místě rychle, cesta na místo jim trvala jen čtyři minuty," sdělila mluvčí středočeské záchranné služby Tereza Janečková. "Dívka byla v bezvědomí a bez srdeční akce. Záchranáři jí okamžitě zajistili dýchací cesty a zahájili oživování. Udělali pro záchranu jejího života maximum, bohužel se jednalo o natolik vážná poranění, že jim dívka na místě podlehla," popsala. Resuscitace trvala více než hodinu

Trasa závodu:

Okolnosti tragické nehody v Berouně policie stále vyšetřuje. Na místo byl přizván soudní znalec z oboru dopravy a vyšetřovatel nařídil soudní pitvu zemřelé. Policisté zjišťují, jestli někdo nese vinu za neštěstí, a kdo konkrétně, řekla dnes ČTK mluvčí berounské policie Marcela Pučelíková.

Nehody při závodech:

9. září 2006 - Těhotnou ženu těžce zranilo jedno z aut na tradičních závodech veteránů Zbraslav - Jíloviště. Žena pár hodin po nehodě o dítě přišla. Nehodu historického vozidla zavinila technická závada.
18. června 2007 - Smrtelným zraněním dvaašedesátiletého muže skončily závody veteránů na přírodním okruhu v Hořicích na Jičínsku. Při závěrečné ukázkové jízdě historických závodních vozů se jednomu autu utrhlo kolo a diváka zasáhlo do hlavy. Muž později zemřel v hradecké nemocnici.
11. října 2008 - Při závodu sportovních vozů v Ostravě zahynul jeden divák a dva byli zraněni. Šestnáctiletý závodník Memoriálu Miroslav Fajkus do přihlížejících lidí narazil poté, co dostal na uzavřeném okruhu smyk a nezvládl řízení. Třiapadesátiletý muž byl převezen s těžkým poraněním mozku do ostravské fakultní nemocnice, kde zemřel.
6. prosince 2008 - Při Pražském rallyesprintu po nehodě polsko-britské posádky zemřel šestadvacetiletý muž, další, stejně starý divák podlehl zraněním v nemocnici. Závodní auto na trati havarovalo a na Řeporyjském náměstí vjelo do lidí.
28. března 2009 - Při Valašské rallye zahynuli po nehodě soutěžního vozu tři lidé. Ve vysoké rychlosti havaroval slovenský jezdec, jehož mitsubishi opustilo trať a smetlo skupinku diváků. Zemřeli dva třináctiletí chlapci a osmatřicetiletý otec jednoho z nich.