Úterý 23. dubna 2024, svátek má Vojtěch

Bauer po nemoci vyhrál v Estonsku

13:48
OTEPAA - Uzdravený běžec na lyžích Lukáš Bauer se triumfálně vrátil do Světového poháru. V estonském Otepää dnes suverénně vyhrál závod na 15 kilometrů klasickou technikou a zvýšil svůj náskok v čele seriálu, jehož předchozí díly v kanadském Canmore kvůli nemoci vynechal.

Lukáš Bauer. foto: ČTK

Český reprezentant zvítězil s náskokem téměř 14 sekund před domácím Jaakem Maem, když vedl od začátku až do konce. Tři kilometry před cílem měl Bauer k dobru dokonce 22 sekund, ale v závěru na estonského lyžaře něco ztratil. Třetí doběhl Fin Ville Nousiainen.

Bauer vyhrál včetně triumfu na Tour de Ski šestý závod Světového poháru v kariéře. Body si dnes připsali i další dva čeští závodníci; těsně za elitní desítkou skončil Martin Jakš, devětadvacátý Jiří Magál.

Počasí v Otepää lyžařům nepřálo. Závodníci běželi na rozbředlém sněhu navezeném na trať. Nejprve proto startovala takzvaná červená skupina elitních 30 běžců, kterou uzavíral Bauer. Po nich se vydali do stopy další. V neděli je v Estonsku na programu sprint klasicky, potom se běžci přesunou na pokračování SP do Liberce.