Čtvrtek 28. března 2024, svátek má Soňa
130 let

Lidovky.cz

Diskuze

Lidská práva z módy

Před dvěma měsíci se v Číně se zjevnou narážkou na český disent ustavila Charta 08. O víkendu bylo vidět, jakou smůlu čínští disidenti měli s načasováním. Americká ministryně zahraničí Hillary Clintonová totiž v Pekingu oznámila, že ve vzájemných vztazích přicházejí lidská práva na řadu až po finanční krizi, globálním oteplování a severokorejské jaderné bombě.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

penicilin

23. 2. 2009 21:57
O lidských právech a jiných nesmyslech.

"Lidská práva" a podobné nesmysly už se na Západě poctivě zprofanovala. V mezinárodních vztazích po válce na Kavkaze či v Gaze mluvit  "plamenně" o lidských právech v pojetí USA nebo našich debilních chartistů? Po bojích v Iráku či Afghanistánu? Po úderu na Jugoslávii? U nás  v bývalých socialistických státech po "výdobytcích" kapitalismu s mafiánskou tváří? Nepopírám, že by neměly i nadále svoji nezastupitelnou roli a hodnotu. Ale v jiné podobě. Nelze věřit praktickým popíračům lidských práv na Západě. "Lidská práva" jsou jen pro mafiány, kriminálníky a zloděje.

0 0
možnosti

KoBl

23. 2. 2009 20:52
Průlom v čínsko amerických lidských právech

Podle dobře neprověřeného zdroje došlo k dohodě: Čína propustí jednoho domácího disidenta uvrženého do domácího vězení po dobu návštěvy paní Clintonové v Číně. Na oplátku USA přestanou mučit jednoho z polapených cizinců podezřelých z terorismu, držených bez soudu po léta na Guantánamu či Abu Ghraib. Úleva se nevztahuje na tzv. waterboarding, neboť dle US expertů tato metoda se do kategorie mučení nepočítá, a slouží jen k obveselení příslušníků okupačních jednotek. Nemučeného izince si ovšem ve vězení podrží. Propuštění přichází v úvahu, jen kdyby za pomoc vytažení americké ekonomiky z bryndy Čína začala trvat recipročně na dodržování lidských práv i v USA. S tím už Američané v předstihu počítali, a mučí své vězně především v zahraničí. Dodržování lidských práv v samotných USA pak už není až takový problém.

Není vyloučeno, že podle dohody budou USA a Čína pod dohledem OSN  obhájce liských práv pronásledovat společně. Taky je možné, že na závěr jednání se paní Clintonová zmíní o Tibetu a Tajwanu, zatím co Yang utrousí cosi o Iráku a Afghánistánu. A paní Clintonová dodá, hlavně nechť Čína pokračuje v nákupu amerických treasuries.

0 0
možnosti

spiderman

23. 2. 2009 10:03
Lidská práva v "demokratickém" pojetí

kdosi na Západě poctivě zprofanoval. V mezinárodních vztazích po válce na Kavkaze či v Gaze mluvit  "plamenně" o lidských právech v pojetí Ameriky? Po bojích v Iráku či Afghanistánu? Po úderu na Jugoslávii? U nás  v bývalých socialistických státech po "výdobytcích" kapitalismu s mafiánskou tváří? Nepopírám, že by neměly i nadále svoji nezastupitelnou roli a hodnotu. Můžeme ale věřit praktickým popíračům lidských práv na Západě?

0 0
možnosti

Realista

23. 2. 2009 9:47
Každý před svým prahem ....

Ať si každý zamete před svým prahem ..... a pak ať se teprve trápí lidskými právy v cizích státech !

0 0
možnosti

Wolfgang

23. 2. 2009 9:02
Nemecko a Severni Korea maji pravo mit atom

Kazda zeme ma pravo mit atomovou energii. Severni Korea je samostatna zeme a jestli Severni Korejci chteji atomovou energii tak at ji maji.  Nemecko - jako nejsilnejsi ekonomie v Evrioe, by take melo pozadovat atmomovou energii a atomovou bombu.

Proste neni to ferove aby jenom nektere zem meli atomove zbrane - a potom se ty silnejsi vytahovali na druhe zeme ktere atomove zbrane nemaji..

0 0
možnosti

Milan

23. 2. 2009 9:38
Re: Nemecko a Severni Korea maji pravo mit atom

Jestliže ale země jako Severní Korea nebo Irán zaútočí, mají Ti druzí právo je bez milosti totálně vybombardovat . NIcméně je asi lepší problémům předcházet, tzn. bránit magorům vlastnit jaderné zbraně.

0 0
možnosti

Ronaldo

23. 2. 2009 9:01
Envilromentalismus

Člověk by čekal, že enviromentalistické bláznění je přejde aspoň v době krize, kdy je jasné, že ekonomika musí šlapat co nejvíce naplano a ekologická rádobyopatření, která jen zdražují konečný produkt nebudou na pořadu dne, a ejhle... To je opravdu smutné, přinese to jen nižší konkurenceschopnost našich výrobků proti státům jako Indie, Korea nebo Čína a krize se prodlouží...

0 0
možnosti