Sobota 20. dubna 2024, svátek má Marcela
130 let

Lidovky.cz

Diskuze

Oběšená komisařka a rozlité mléko. Zemědělci chtějí nižší kvóty

Tisíce farmářů "vyzbrojených" transparenty a vlaječkami i s traktory a další těžkou zemědělskou technikou dnes zaplavily okolí lucemburského sídla Rady EU. U příležitosti setkání ministrů zemědělství států EU zde protestují proti situaci v zemědělství a hlavně na trhu s mlékem.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

sos

23. 6. 2009 8:15
Drahota našich agro....mašin..

Je příznačná v těchto pseudo-družstvech vládne stále předlistopadová rudá garnitura,která ne schopnostmi ale rudou knížkou na tyto pozice dosazená.A proto křičí a křičí, to nejsou žádní soukromnící dnes zaměstnávají hlavně ukrajince a další národy z východu prostě novodobé otroky a rudí se změnili na modrobolševiky.

0 0
možnosti

Kalous

23. 6. 2009 5:39
Diskuse k tematu

Tato diskuse nemá smysl, neboť již 3 příspěvky na obhajobu zemědělců mi nebyly otištěny. Z toho ve 2 nebyl žádný vulgární výraz.

0 0
možnosti

Daniela

22. 6. 2009 19:30
Od jisté doby neseženu

sušené mléko. Jako když dodělával Reich. Vadí mi to permanentně, protože kvůli tomu pracně tahám z krámu předraženou vodu, ať se v ní příslušní darebáci utopí.

0 0
možnosti

ruda

22. 6. 2009 20:05
Re: Od jisté doby neseženu

ja se vam divim, ze se na to  nevykaslete uplne, susene mleko je podle vas zcela jiste hodnotna potravina. Ja bych rekl ze je zabita a z nicena, horsi uz je snad jenom UHT. Mliko by se melo zrusit, jsou z neho stejne akorat problemy jako alergie, intolerance, osteoporoza...

0 0
možnosti

Jiří Seidl

22. 6. 2009 18:09
Kvóty zrušit,

ceny uvolnit. Ať se ukáže, kdo umí a kdo ne. Hnojaře rozhodně nedotovat. Soused soukromý zemědělec nám dodává mlíko, čerstvě nadojené, za 12.50 za litr - a to má přes 4% tuku. A když zdraží, klidně mu to zaplatím. Jak to, že polští zemědělci "umí" brambory za 2/3 ceny českých hnojařů, krůtí maso taky tak? U nás totiž soudruh Had Lux záměrně likvidoval soukromé zemědělce, aby jeho komunističtí kámoši ve vedení JZD měli zajištěny teplé židle. No a družstva neumí - je tam 5 soudruhů ředitelů, 20 soudruhů náměstků, každý má soudružku sexkretářku, jo, a pak je tam nějaký traktorista a kombajnista. To se pak špatně dělá lacino. Jedu příští týden do Prahy, pokud mne nějaká Velebova 3,14ča bude blokovat, něco si vyslechne. Je to chátra, brát si jako rukojmí poctivé pracující, když jim takové podmínky vyjednali soudruzi z KSČSSD.

0 0
možnosti

kulak z Bruntálu

22. 6. 2009 19:52
Re: Kvóty zrušit,

Pán je jistě vzdělán na Langrově  VŠ, že je tak chytrý, ale krávu neumí podojit.

0 0
možnosti

jungwirth

22. 6. 2009 17:43
hypermarkety

Zajímavé sledovat spojky:

1) problémy zemědělství (a výrobě potravin) dělají řetězce

2) v řetězcích se nejvíce zásobí typický levicový volič

3) levicové strany masivně přerozdělují finance (dotují zemědělskou výrobu, aby nezkrachovala)

A kdo z toho má prospěch? Inu, řetězce. Tak by mě zajímalo, kolik řetězců sponzoruje levicové partaje.

0 0
možnosti

Kalous

23. 6. 2009 12:43
Re: hypermarkety

Komu patří řetězce a kam jde miliardový zisk z nich - do zahraničí velkokapitálu. Kdo zničil hned na začátku privatizace prvorepublikový systém zemědělských koperačních družstev - spojení rolníků, zpracovatele i obchodníka dohromady, toto uskupení již mohlo ovlivnit ceny na všech úrovních - pravice. Zemědělskou výrobu dotuje celá Evropa, levice i pravice - s cílem nízkých cen potravin, aby se obyčejný lid nebouřil, a nezničit úplně zemědělství, aby krajina nebyla jen poušť s plevelem.

0 0
možnosti

Luděk

22. 6. 2009 16:34
Mlíko

Velký Byznys dělá blbce ze všech, proč právě zemědělce by měl šetřit?

0 0
možnosti

Kalous

23. 6. 2009 17:32
Re: Mlíko

Byznys ničí i zemědělce, ale pohled na pole a krajinu porostlou plevelem a keři by asi vábný nebyl pro nikoho. A žr.á.t potřebujeme, tak na co tahat jídlo z druhého konce Evropy nebo světa a "živit" tak zemědělce cizí.

0 0
možnosti

baloun

22. 6. 2009 15:37
Nerozumím, čím jsou vinny kvóty

Chápu, že nižší kvóty sníží produkci, tím způsobí převis poptávky a zvednou ceny.

Čemu nerozumím, je postoj zemědělců, kteří se po uvolnění kvót sami, bez cizího nátlaku, pouštějí do ztrátové výroby. To jsou tak neschopní si spočítat rentabilitu, že nad sebou potřebují bič? Nebo to tak není?

Když se řekne "kvóty", vzpomenu si na cukrovarnictví v Česku. Na to, jak ho snižování kvót úplně zabilo.

0 0
možnosti

neokolonialismus2009

22. 6. 2009 15:21
21.století - potravinová bezpečnost

Bohaté vlády a korporace začínají zkupovat miliony hektarů zemědělské půdy v rozvojových zemích s cílem zajistit si dlouhodobě přísun potravin.

Jacques Diouf, šéf organizace OSN pro potraviny a zemědělství, varoval, že to může vést k "neokolonialismu", kdy chudé státy budou produkovat potraviny pro bohaté státy na úkor vlastního chudého obyvatelstva.

Stoupající ceny potravin už vyvolaly "druhou vlnu kolonializace" Afriky. Tento týden oznámila jihokorejská firma Daewoo Logistics, že má v plánu pronajmout si na Madagaskaru na 99 let milion hektarů zemědělské půdy. Plánuje tam do roku 2023 pěstovat ročně 5 milionů tun pšenice a na dalších pronajatých 120 000 hektarech půdy bude pěstovat palmový olej. Zemědělské pracovníky najme z Jižní Afriky. Výroba bude určena pro Jižní Koreu, která chce omezit svou závislost na dovozu potravin

"Jsou to čistě komerční projekty, ale podkládá je bezpečnostní imperativ, nutnost zajistit spolehlivou dodávku potravin, program, který podporuje vláda," řekl Carl Atkin, poradce v britské firmě Bidwells Agribusiness, která pomáhá vyjednávat takovéto velké mezinárodní prodeje zemědělské půdy.

.

0 0
možnosti