Čtvrtek 25. dubna 2024, svátek má Marek
130 let

Lidovky.cz

Diskuze

Politická fronta drtí vzpurné soudce Ústavního soudu

Politici během středy hledali co nejrychlejší cestu ven z ústavní krize. Potom, co Ústavní soud v úterý rozhodl, že se letošní předčasné volby odkládají, šéfové politických stran celý den vymýšleli, jak se soudcům vzepřít. A řešení podle všeho našli.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

citizen

5. 9. 2009 20:04
Nepodvolí se Ústavě?

A na co přísahal?

http://obcinst.cz/cs/Vivat-Ustavni-soud-c1513/

0 0
možnosti

marie

3. 9. 2009 19:22
jen Bůh ví kdo ČR de facto opět řídí? co tady\ dělají ruští

Na českém ministerstvu zahraničí je také oficiálně akreditována desítka ruských novinářů. Kolik těchto lidí pracuje pro ruskou rozvědku, lze jen hádat, konstatoval server.

Na stále stoupající aktivitu ruských špionů v Česku upozornila Bezpečnostní informační služba (BIS) i ve své poslední výroční zprávě za rok 2007. Podle ní se ruské tajné služby snažily ovlivnit veřejné mínění a vyvolat odpor proti vybudování amerického radaru v Brdech.

0 0
možnosti

Klička

3. 9. 2009 17:59
Veřejný zájem

Vážení pánové prezidente, předsedo senátu, předsedo parlamentu a předsedo vlády, prosím, neohlupujte nás, občany této země. Předčasné volby, po kterých tak voláte, nejsou v našem, tedy veřejném zájmu. Jsou v zájmu Vašem a zájmu politických stran, které ztratily vlastní vinou svou moc nad námi. Předpokládal jsem, že než něco vypustíte z úst, budete přemýšlet. Jak vidím, tak jsem se mýlil. Nemáte vůbec zájem o občany této země a svůj vlastní, kořistnický zájem vyhlašujete za zájem veřejný. Zájem nás, občanů ani neznáte a znát nemůžete. Ten lze zjistit jedině referendem, proti kterému ve své malosti stále brojíte a zákon o všeobecném referendu bez výjimky bojkotujete. Chcete-li udělat něco pozitivního pro tento stát, tak  prosím mlčte a podvolte se rozhodnutí jediné demokratické instituce v tomto státě - Ústavnímu soudu.

0 0
možnosti

Janula

3. 9. 2009 16:20
Ústava

Přes svůj pokročilý věk si stále myslím,že Ústava je svatý zákon,jenž má být nad jiné ctěn  a teď už poněkolikáté vidím,že s ním orají jako koňští handlíři.Je ještě v tomto státě něco,čemu je možno věřit?

0 0
možnosti

Emanuel

3. 9. 2009 17:30
Re: Ústava

Já tedy nevím: jsou předčasné volby ve veřejném zájmu? Myslím, že jsou. Jsou předčasné volby v rozporu s demokratickým zřízením? Myslím, že nejsou. Tak o co jde? O kvazi-puristické výklady Ustavního soudu, navíc sporné?

0 0
možnosti

HOCHFELDER

3. 9. 2009 16:13
TA FOTKA

UKAZUJE TRI NEJVETSI HOVADA ROKU 2009

0 0
možnosti

PU

3. 9. 2009 13:30
Ten nadpis...

Ten nadpis článku je idiotský. Proč by politická fronta drtila vzpurné soudce. Politická fronta (hezký to termín, sic!) je jenom hysterická a soudci dělají svou práci, nejsou v žádném ohledu vzpurní. V nevhodný čas, ale to díky datu Melčákova podání, které mohlo být záměrně načasované. Mohlo být..... Měli by proto asi reagovat co nejrychleji, aby je "politická fronta" zase nepřečůrala nějakou idiotskou změnou ústavy.

0 0
možnosti

Hala

3. 9. 2009 12:51
Švejkovská demokracie v podání politiků

Politici chtějí jít zase ke korytům. Sám p.Klaus neuznává jiná rozhodnutí soudů, oddaluje přijetí LS, jeho přítelíčkové z  ODS zdržují podání stížnosti na LS k ÚS. Politici ve věci zdůvodnění nových voleb nejednají podle předem daných pravidel dané ÚSTAVOU, které si sami před tím odhlasovali a dali lidu. Nelze z ní vytrhávat jen ustanovení, která se jim hodí, Ústava musí platit jako celek.

To vše hovoří o tom, že komunistické praktiky v naší politice stále jsou. Tvrzení, že komunismus u nás padl v r.89, není pravdou. Na to vše zadělal E.Beneš v r.1943, když podepsal smlouvu se Stalinem a od r. 1945 jsme nedemokratickým státem dodnes. Dnes jsme obětí nedisciplinovaných politiků, kteří  se svými voliči jednají švejkovskými způsoby a ti nejsou někdy schopní to pochopit.. Kdo nezná minulost nemůže pochopit současnost. Nyní se politici legitimovali před voliči, aby Ti zjistili co  jsou zač.

0 0
možnosti

Karel

3. 9. 2009 12:37
ústavní soud

pevně doufám že ústavní soud , toto nesmyslné a hysterické útočení  úspěšně přetrpí jako v minulost , fandím vám nenechte se ovlivnit , nyní politici ukázali svou pravou tvář. ODS ,ČSSD a KSČM společně s Klausem se chovají jako hysterky .

0 0
možnosti

Thutmose

3. 9. 2009 11:11
Co všem uniká- Lid je v outu

Podle článku 2) Ústavy ČR je zdrojem veškeré moci lid. Lid svoji moc vykonává nepřímo, zprostředkovaně, přes zastupitelské sbory ( zastupitelská demokracie ) , tedy Sněmovnu a Senát. Lid tedy prostřednictvím Sněmovny ( at´se mi to líbí nebo ne, je to tak) rozhodl, že bude zkráceno volební období formou ústavního zákona kvalifikovanou většinou Sněmovny a Senátu. Na základě toho prezident vyhlásil dny voleb do Sněmovny. Lid tedy jen kouká, co se to děje. Nemá vůbec možnost zasáhnout proti ÚS, nebotˇ zastupitelské sbory tak rozhodly a ÚS se vůli lidu ( je to tak, atˇse to komukoli líbí) vzepřel. Lid, tento zdroj moci, je nyní naprosto z mocenského boje vyřazen a je jen platícím divákem ( daně) na tribunách a může snad jen pískat, toť vše. Tak toto je výsledek 20 ti letého " demokratického ", tedy lidového vládnutí v naší zemi.

0 0
možnosti

Kralupák

3. 9. 2009 12:58
Re: Co všem uniká- Lid je v outu

No a lid si zřídil ÚS. A ten koná. Je na tom něco divného?

0 0
možnosti

Bobyzboby

3. 9. 2009 10:38
Ústavní pořádek naší republiky je tvořen Ústavními zákony.

Ústavním zákonem je mj. i Ústava a Listina základních práv a svobod a další Ústavní zákony které schválí podle daných pravidel zákonodárci. Můžou to být i zákony ústavní síly účelově omezené, které proto nemají obecnou platnost do budoucna. Není v tom případě pravda, že by Ústava nebo Listina práv a svobod byly nadřazeny jiným Ústavním zákonům.

Takže se může stát, že některé Ústavní zákony jsou vzájemně v rozporu, tyto rozpory řeší Ústavní soud.

0 0
možnosti

Ronaldo

3. 9. 2009 10:39
Re: Ústavní pořádek naší republiky je tvořen Ústavními zákony.

Ústavní zákon nemůže být NIKDY v rozporu s Ústavním pořádkem!!! To je vyloučeno. Takový zákon prostě okamžikem své účinnosti ústavní pořádek mění, tvoří Ústavní pořádek jiný, nový. Nikdy tedy nemůže dojít k rozporu. S čím by ten rozpor měl být??? S BÝVALÝM ústavním pořádkem????

0 0
možnosti