Úterý 23. dubna 2024, svátek má Vojtěch
130 let

Lidovky.cz

Diskuze

KAISER: Rampouch jako daň za pokrok

Nežijeme naštěstí ani ve válce, ani na Haiti. Naše nebezpečí jsou přiměřená relativně spořádané evropské existenci – před týdnem sníh a zapadané chodníky, teď rampouchy, které už zranily několik chodců.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

P. Čech

21. 1. 2010 8:35
Vždy každý za něco může

Pamatuji dobu, kdy rampouchy také padaly, lidé na chodnících také klouzali a padali, navíc bývaly na chodnících klouzačky, na kterých řádily děti. Upadl-li někdo a zlomil si ruku, mohl si za to sám, protože byl neopatrný. Chodníky málokdo uklízel a hlavně je nasypal solí. Lidé si dávali pozor a za případný úraz si mohli sami. Nikdo nikoho nežaloval. Ne tak dnes. Každý musí za něco odpovídat a na každou prkotinu jsou zákony. Spadne-li ze střechy sníh, což se dělo vždy, ihned armáda úředníků za vydatné pomoci novinářů, kteří jen jitří lidské emoce, zjišťuje kdo to zavinil a kdo za to může. Hlavní příčinu však nikdo nehledá, přestože je zřejmá. Je jí lidská neopatrnost a lenost přemýšlet. Je ovšem pravdou, že sebeopatrnější lidé nemají kam uskočit, protože všechny chodníky lemují všudeparkující auta. Tady je pro obce pole neorané. Cestu vidím ve zrušení všech zbytečných zákonů o úklidu chodníků a odpovědnosti za neuklizené. Lidé se poučí o vlastní odpovědnosti a vsaďte se, že úrazů nepřibude.

0 0
možnosti

J. Belling

20. 1. 2010 17:10
Domovník je druh, který ale skoro vyhynul už za OPBH

Myslím, že dnes by ho spousta majitelů brala, ale kdo by se za pouhé bydlení věnoval domu na plný úvazek?

0 0
možnosti

J. Stejskal

20. 1. 2010 9:27
Institut domovníka

je pro dům velmi důležitý. Vidím to dnes a denně v našem domě, ke je sice majitel osvícený, ale ne až takhle daleko. Žádná firma, která chodí na zavolání žárovky, nenahradí toho, kdo 4x denně projde dům a seřve jak nájemce, tak firmy. Náklad na bydlení se tak mnohokrát vrátí.

Jinak je článek trochu jak z jiného světa. Padání rampouchů je celospolečenským problémem tehdy, když padají a zraňují. Ne v létě. Je to jako se vším, což by novinář měl vědět. Kdyby psal teď o LTO, nikdo by si noviny nekoupil. A s tím OPBH, je to opravdu trochu laciné. Škoda, že už není Dikobraz. Jo, a poraďte té mamince, aby příště uskočila, bezpochyby to ocení! Jenom, jestli tam nebude auto.

0 0
možnosti

P. Čech

21. 1. 2010 9:03
Re: Institut domovníka

Chytrému a odpovědnému člověku, ne línému přemýšlet, není třeba v takovýchto banalitách radit. Poradí si sám. Stejně tak není třeba radit, zvedne-li se trochu vítr, což bylo vždy běžné, že není záhodno parkovat pod vysokými a starými stromy a že se mají zavírat okna. Lidé si totiž na každou, s prominutím blbost rychle zvyknou a začnou ji vyžadovat. Spadneli za větru někomu na auto větev ze stromu, bude požadovat odpovědnost na majiteli pozemku, kde strom roste a hydrometeorololickém úřadu, že jej nevaroval na padání větví za větru. Je to o osobní odpovědnosti a nikoho jiného. Jde zde o odpovědnost systému, který vytváří z lidí neodpovědné jedince a vytváří zdání, že stát se musí starat o každou opět s prominutím hovadinu.

0 0
možnosti

K. Vlach

20. 1. 2010 9:00
K pobavení

je tento článek.Ovšem jen pro nezúčastněné.Pro postižené sotva.Nezdá se mi,že matka dítěte zraněného kusem ledu by měla pochopení pro okolnost že na ulici parkuje příliš aut.Je jí dokonce i jedno zda je v domě domovník a zda dům je majetkem OPBH nebo soukromníka.To jí bude zajímat až při zařizování odškodnění za, doufám že jen zranění, dítěte.

0 0
možnosti