Čtvrtek 18. dubna 2024, svátek má Valérie
130 let

Lidovky.cz

Diskuze

ZLÁMALOVÁ: Lid versus euro

Angela Merkelová a Iveta Radičová, riskující kvůli euru politické kariéry, musely brát noční řecké vyhlášení referenda o záchranném balíku za plivnutí do tváře. Těžko se odhaduje, co k tomu premiéra Papandrea vyprovokovalo. Třeba padne už zítra on i nápad na referendum.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
JN

J. Novák

14. 11. 2011 3:50
Řecko

A neni to náhodou taky tak jako u nás? Kdy nadnárodní koncerny např. obchodní řetězce otevíráním svých megaobchodů postupně likvidují místní malé obchodníky a přes dovoz různě dotovaných zemědělských komodit likvidují i domácí zemědělskou produkci, kdy daný stát je potom záislý na dovozu i toho, čeho měl kdysi dostatek? (U nás např. česnek, brambory, vepřové maso ....) Jelikož peníze za tyto produkty dříve zůstávaly doma, tak dnes jdou bůhvíkam a pak logicky chybí v domácím rozpočtu. A kam to vede? Samozřejmě ke dluhům (a následně ke Kakalouskovým "reformám", kdy se Řecko náramně hodí jako strašák pro nemyslící ovčany).

0 0
možnosti
JK

J. Kanioková

3. 11. 2011 20:17
Díky, autorko,

naprosto střízlivě a racionálně napsáno. Řecko nikdy nebude mít ekonomiku, která nůže být v jednotné měně s egektivnějšími státy. Řecko už dávno zbankrotovalo a jedině s vlastní měnou a možností s ní pohybovat se z toho průšvihu někdy mohou vyhrabat

0 0
možnosti
PF

P. Fiala

2. 11. 2011 18:43
Parlamentní monarchie EU a Eurozóna

V Eurozóně nejsou Velká Británie, Norsko, Švédsko, Dánsko. Královské rody by si měly ujasnit svůj budoucí vývoj, pokud se Eurozóna rozpadne, či nedej bože i EU.

0 0
možnosti
ID

I. Dvořák

2. 11. 2011 9:50
Tisknout drachmy?

EU má  mechanizmus jak přijmout nové členy. Bude muset hledat i způsob, jak je možné unii opustit. A Řecko nemusí být poslední, kdo toho využije. Adeptů je víc.  

Ona nastolená otázka o řeckém "dluhovém referendu" vlastně unii říká, že Řecko do spolku  prozatím nepatří. Je tam trochu omylem, trochu i podvůdkem.  Jenže politikům, kteří byli u toho, když se Řecko přijímalo a když rostl jejich "megadluh" se jaksi nechce přiznat, že se mýlili. A tak Německé a Francouzké buldozery hrnou k Athénám i naše-eurodrobné s nadějí, že se stane zázrak. Že Řekové pokácí cypřiše a uzo vylejí do kanálu. Jenže zázrak se nějak zadrhl. Nekoná se.   Tož je na čase tisknout drachmy. Řecko se tím Evropě nevzdálí. A uzo ui cypřiše zde budou vonět pořád stejně.

0 0
možnosti
PF

P. Fiala

2. 11. 2011 18:48
Socialisti a komunisti

V Řecku vládnou politické strany na bázi socialismus a komunismus. Mají velmi blízko k ruským komunistům. Stejně tak se pokoušel pan Paroubek v době řízení organizací EU ministry ČR, premiérem panem Topolánkem. A dosud pan Paroubek nevysvětlil o čem v Kremlu pár dní před svržením vlády jednal.

0 0
možnosti