Středa 24. dubna 2024, svátek má Jiří
130 let

Lidovky.cz

Diskuze

Řecko se topí v krizi. Připomeňte si 11 kroků do tmy

Řecko upadlo do politického chaosu. Nedůvěřují mu evropští partneři a vláda socialisty Jorgose Papandrea si jen s největšími obtížemi udržela podporu parlamentu. Co způsobilo největší krizi v historii eurozóny?
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

J. Kottas

6. 11. 2011 23:45
Jestli si budou vyplácet důchody v průměru

1080 Euro (v ČR je průměr 385 Euro), a nejméně průměrné dvojnásobné platy dle našich měřítek, tak odhadne každý, kdo prošel základním vzděláním, kam to dojde. Jenom Brusel  na to nepřišel. A tam mají platy 10x větší. Už, aby to všechno zkrachovalo i s EU. A uzačít hezky od začátku. A se selským rozumem. Bohužel - vlády jsou řízeny mafiemi a to nejen u nás....

0 0
možnosti

V. Mikula

6. 11. 2011 22:04
Nelze žít na dluh

Když nám doma nestačí měsíční rozpočet, musíme něco oželet (počkat) nebo sehnat další peníze. Proč to nechápou vlády? Lidé, kteří zvolí toho, kdo slíbí, že rozdá nejvíc?

0 0
možnosti

V. Vlach

5. 11. 2011 17:52
Lidé jsou natvrdlí.

Nejde jen o řeky,jde i o nás a všechny ostatní obyvatele Evropy,co nepatří k eurooligarchii.Změnit Systém-to je to,oč tu běží.

0 0
možnosti

K. Kůrka

5. 11. 2011 17:56
Re: Lidé jsou natvrdlí.

Předpokládám něco jako kapitalismus s lidskou tváří. Vše ostatní by byla utopie.

0 0
možnosti

J. Kanioková

5. 11. 2011 16:38
Odjinud - s čímž velmi souhlasím..

celé je to o tom ,že parlamentní demokracie zdegenerovala  a je ovládána mafiánskými strukturami kterým politici slouží jako zdroj příjmů ovšem platí se penězi daňových poplatníků . Za odměnu se  tito pasáci starají , aby  ty jejich šlapky(čti zástupci lidu -politici) byly zvoleny  což se děje jediným způsobem , který znají a umí a to je podplácení , takže uplácejí vybrané skupiny voličů , tu sociálními dávkami , tu pastelkou , tu mimořádným důchodem, státní úředníky motivují zvyšováním platů a jejich faktickou neodvolatelností . Ti ostatní , kteří nejsou na výplatní listině tu celou tu srandu platí a příštích několik desítek let ještě platit budou

x

Neboť 2. věta zákona "O kolektivním sdílení průseru" říká:  "Ideální průser je takový, ve kterém jsou namočeni úplně všichni!"

0 0
možnosti

S. Sedlák

5. 11. 2011 18:22
Re: Odjinud - s čímž velmi souhlasím..

Ne, je to jinak. Demokracie má tendenci degenerovat - lidé směřují k volbě populistických stran. Proč nevolit ty, kteří nám slibují, že se budu mít dobře už dnes, či zítra? Soukromě si nikdo nenapůjčuje s tím, že nepřemýšlí, jak to bude splácet. Tedy nikdo. Většinově ne. Naopak to platí o veřejné sféře.

Není to nic nového. Jde to zpět do historie stovky, možná i tisíce let zpět. Inflace v Řiši Římské. Zajímavé. Tam dokonce nechtěli nakonec dělat svoji práci ani výběrčí daní. Začalo to pančováním drahých kovů. My jsme pokročili podstatně rychleji tím, že jsme zdokonalili tisk papírků zvaných bankovky.

Dnešní člověk v Evropě spotřebovává tolik, že se to králům před pár sty lety o tom ani nesnilo. A ještě dělá šňupák.

0 0
možnosti