Úterý 23. dubna 2024, svátek má Vojtěch
130 let

Lidovky.cz

Diskuze

KAMBERSKÝ: Nečas vs. Hampl

Rektor Václav Hampl nás burcuje: Politici, jak za minulého režimu, chtějí řídit univerzity! Stálo by za to mu opáčit: Drahý pane, vy univerzitu nevlastníte ani neplatíte. Škola vám nepatří o nic víc než Pepovi Líznovi ze Stříbrné Lhoty. Představa, že učitelé řídí reformu školství, pochází ze stejného myšlenkového kvasu jako teze půda patří těm, kdo na ní pracují.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

A. Satrapa

18. 1. 2012 17:32
Nejen kvadratické rovnice,

ale ono je to horší. Mnozí maturanti ani nevědí, na co je dobrá Pythagorova věta!

0 0
možnosti

P. Fiala

18. 1. 2012 9:55
Občané ČR (dnes již euroobčané) a světonázory

Dnešní ministr se snaží a plní programové prohlášení vlády, které v podstatě napravuje nicnedělání jeho předchůdkyně a předchůdců z neokomunistických a neosocialistických stran. Tyto strany vyznávají teze: čím hloupější a čím chudobnější občanstvo o to větší máme oprávnění existovat a velmi dobře z toho žít.

Vytvořit si racionální světonázor na spolužití občanů v jednom národním prostředí, či v Eu či pro svět vůbec, není až tak složité a náročné. Státní uspořádání máme Parlamentní DEMOKRACIE. A parlament co by nejvyšší moc ve státě je tvořena zástupci politických stran, stejně tak vlády. Stačí zkoumat podstaty programů politických stran a jejich postoje ke svobodám, právnímu řádu a ekonomikám, které umožňují všemi občanům vytvářet základní GDP státu, které se následně přerozděluje dle politických sil v parlamentě, díky společenské smlouvě zvané Ústava ČR. A toto přerozdělení části GDP umožňuje žít občanům ve státních sektorech. A bez těchto bychom také nemohli hovořit o vyspělém kulturním národě, státu.

0 0
možnosti

P. Götze

18. 1. 2012 9:42
RE

Je zcela mozne, ze pan Dobes neni tim pravym prostrednikem v komunikaci mezi vladu a rektory, ovsem v tomto duchu bychom mohli konstatovat, ze tam nikdo vhodny nebyl od revoluce, protoze pokud se dobre divam, ve vysokem skolstvi se nezmenilo temer nic a zadny ministr nebyl schopen veci dotahnout do konce. Z tohodle pohledu to podle mne neni zrovna argument. A taky si myslim, ze obcane plati dane statu, nikoliv rektorum a rektor skoly je manazer statni instituce, plati ho stat. Nejak si neumim predstavit, ze manazer narizuje svemu zadavateli, co mu ma zadavat za ukoly. Vsude jinde to funguje pobracene, nechapu tedy, proc vzdy v kazde druhe statni instituci jejich sefove hodlaji narizovat tem, kdo je plati, co maji a nemaji delat. Ja chapu, ze rektor je odborne znaly, ale jeho hlas muze byt v tomto pouze poradni, nikoliv rozhodujici. Rozhoduje vlada, skrze povereneho ministra. Pokud se to rektorum nelibi, mohou zalozit vlastni soukromou skolu, se svym vlastnim rozpoctem a mohou chrlit spockove studentny za penize, ktere si sami sezenou.

0 0
možnosti

D. Štys

18. 1. 2012 15:47
Re: RE

doporučuji odkaz http://matejcerny.blog.idnes.cz/c/239867/Melodram-novely-vysokoskolskeho-zakona.html

Kdo si myslí, že stav našeho vysokého školství je dobrý, ať udělá čárku.

Reprodukuji názor z jedné !!! pedagogické !!! fakulty: "Senáty jsou odborové organizace a děkani a rektoři jsou na nich úplně závislí.

Neboli, kdože se to vlastně bouří?

0 0
možnosti

J. Šrámek

18. 1. 2012 8:06
Je hitem současnosti,napadat vládu.

Logika takového napadání není důležitá.Cokoliv tato vláda se snaží udělat,vždy se strhne pokřik a nesouhlasný halas.Evergreenem je tzv.,,ŠKOLNÉ''''.Nevzpomenou si ovšem kritici na jiný požadavek,aby např. plat začínajícího MUDr-a byl trojnásobkem průměrného platu v republice.Ani nástupní platy právníků,architektů,inženýrů příliš nezaostávají.Dále se vykřikují nesmysly,že s platem 20000kč nelze uživit rodinu a podobně.Školné ve výši třech budoucích měsíčních platů,od 60 do 150 tisíc,dle oboru,nelze považovat za nadměrnou dluhovou zátěž!Z toho lze usuzovat,že studenti nejen neznají počítat kvadratické rovnice,ale ani obyčejné počty v rozsahu malé a velké násobilky.

0 0
možnosti

M. Hranáč

19. 1. 2012 17:39
Re: Je hitem současnosti,napadat vládu.

Tady vůbec nejde o školné samotné - to většině studentů či pedagogů nevadí. Vadí jim systém, jakým se bude platit. Proč by se mělo školné platit státu a ne konkrétní vysoké škole? Proč o to co se vybere na poplatcích se má škole vzít ze státních dotací? Nebylo jedním z hlavních důvodů školného argument o potřebě dostat do vysokého školství více peněz! atd.

0 0
možnosti