Čtvrtek 28. března 2024, svátek má Soňa
130 let

Lidovky.cz

Diskuze

Analýza LN: V Kremlu se radují z prohry Saakašviliho. Zbytečně

„Jejich názory jsou pro nás nepřijatelné. Jenže demokracie funguje tak, že rozhoduje většina gruzínského lidu. A my jeho volbu respektujeme.“ Těmito slovy se gruzínský prezident Michail Saakašvili pokusil opět získat sympatie nejen gruzínských občanů. Uznal porážku v pondělních parlamentních volbách a prohlásil, že jeho Jednotné národní hnutí odchází do opozice.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

I. Schmalzkopf

3. 10. 2012 16:48
Já paní Procházkové na léky klidně přispěji.

Líbivý článek, plný teoretických konstrukcí. V hlavní roli nikoliv Gruzie, ale Putin.. :-)))

0 0
možnosti

V. Novák

3. 10. 2012 16:34
Aha - takže Ruso sice dalo najevo větší zdrženlivost než USA

ale "politologové říkají"... Politolog je lhář, který se neuživil ani v politice - tak to zkouší v novinách. Jako paní Petra...

Chce-li Ivanišvili vrátit gruzínské zboží na ruský trh, bude muset být s Ruskem zadobře - to zboží totiž nestáhla Gruzie, jak se snaží paní Petra naznačit, to zboží (čti víno a koňak - tou dobou obé silně pančované) nepustila ruská potravinářská inspekce. A Gruzie se z toho málem položila.

Apsny a  Chussar Iryston nejsou a nikdy nebyly enklávy (paní Petra nezná geografii), natož gruzínské. A Rusko je nemohlo okupovat, když jeho vojáci tam jsou se souhlasem místních demokraticky zvolených vlád. Rusko obě země jako samostatné státy uznalo a "oduznat" stát nelze - takže Ivanišvili bude nebo nebude respektovat realitu, ale to je tak maximum, co může.

A takovému blábolu se LN říká "analýza"...

0 0
možnosti

J. Vydra

10. 10. 2012 20:25
Re: Aha - takže Ruso sice dalo najevo větší zdrženlivost než USA

a tohle je další blábol od místních (pár) rusofilů řitních alpinistů. "Enklávy" jsou to minimálně proto, že větší celky jako Sovětský svaz i Gruzie nikdy neuznaly víc než omezenou suverenitu místních obyvatel. Je to jako by Moravácí chtěli nezávislost... Takže nikdy tam legitimní vlády nebyly, vždycky to byly spíš separatisické truc-vlády, které rusákům přišly vhod, když chtěli potrestat Gruzii za odstoupení od SSSR. A že je "uznali"je další blábol - musí je uznat víc zemí než rusko a Tuvalu a podobný světový prd-republiky. A jistě že je jde "oduznat", ale to by se car potento, to přece víme, že... A takovémuhle argumentu se říká kecy v kleci.

0 0
možnosti

I. Simacek

3. 10. 2012 12:59
velmocenské zájmy

V Gruzii nejde o nic jiného než o zájmy Ruska a USA. Obyčejní lidé jim můžou být ukradeni. Důležité je zprivatizovat (rozkrást) majetek a vybudovat vojenskou základnu. Klasický scénář,který se osvědčil.

0 0
možnosti

V. Novák

3. 10. 2012 16:37
Rusko svou armádu ze základny v Achalkalaki stáhlo

za velkého nesouhlasu místních (ruská armáda byla jediný platící zaměstnavatel široko daleko) a má základny v Arménii, která je velmi ráda, že má co postavit proti Turkům.

Co za něco v Gruzii stálo, je dávno zprivatizované, dál krást není co.

0 0
možnosti