Pátek 19. dubna 2024, svátek má Rostislav
130 let

Lidovky.cz

Diskuze

Co způsobilo zlom v kauze Nagyová? Argumenty advokáta o rezignačním projevu

CELÉ ROZHODNUTÍ SOUDU UVNITŘ - Dosud nejzásadnější moment v kauze Nagyová, verdikt Nejvyššího soudu, který osvobodil trio trafikantů, způsobil návrh obhájce Marka Šnajdra Lukáše Trojana. Ten se opírá především o jediný argument - exposlanec se mandátu vzdal při projevu ve sněmovně.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

J. Sládeček

21. 7. 2013 14:19
Nejvyšší soud je banda gaunerů, chránící

korupčníky. Do tepláků s nimi.

0 0
možnosti

19. 7. 2013 19:26
Já bych to celé označil za zneužití moci veřejného činitele

A to rovnou dvakrát, v případě onoho účelového výroku poslance(ů) stejně tak i v případě rozhodnutí Nejvyššího soudu.

0 0
možnosti

19. 7. 2013 12:24
Re: samozřejmě

Pane Cedivodo. Nemlžte, prosím. V privátní firma, nechť si obsazuje co a jak chce, pokud  na to má peníze. Pod čarou a z vlastní zkušenosti, jenom absolutní hlupák nevyužije možnost obsadit si volný post tím nejlepším kdo se nabízí na trhu práce. Ve státní firmě je naprostou samozřejmostí obsazování vedoucích míst konkurzem i v případech, výslovně neurčených zákonem! Jako daňový poplatník naprosto nechápu, proč by do dozorčí rady státní energetické společnosti, měl být místo kvalitního ekonoma s právním vzděláním a praxí, po známosti dosazen neúspěšný doktor a čachrář s léčivy, navíc i neúspěšný a neschopný státní úředník?! A to jenom pro to aby uhnul z cesty jinému neúspěšnému politikovi a na jeho místo přišel do sněmovny odsouzený kriminálník?!  Vše nemůže být do písmene v zákoně. život je příliš pestrý! Jsou věci, které jsou slušným lidem, slušné, demokratické společnosti samozřejmé. V tomto případě dle platného tr. zákona o korupci jde a je třeba ji vyšetřit a potrestat.

0 0
možnosti

19. 7. 2013 12:36
Re: samozřejmě

Já jsem jen reagoval na příspěvek paní Frgalové, ten citát je z jejího příspěvku. Nějak se to dostalo mimo vlákno v diskuzi.

S Vámi naprosto souhlasím, dozorčí rada je u st. podniku nejvyšší institucí a rozhodně "politické" obsazování jejích členů je v mnohých případech naprosto destruktivní. O obsazování vedoucích míst v managementech st. firem mám poněkud jiné mínění než Vy (Lesy, ČEZ,....). A tam právě dozorčí rady naprosto selhaly (zrovna tak jako u VZP).

0 0
možnosti

19. 7. 2013 11:59
Re: samozřejmě

Ano, samozřejmě, přesně jste to vystihla.

Citace z Vašeho příspěvku: "Znamená, že ti, kteří dostali někdy lukrativní místo jen ze známosti jsou charakterem lepší než protěžovaní poslanci? Nebo znamená to, že když já se vzdám místa ve firmě A a jdu dělat ke kámošovi do státní firmy B, protože on mi tam místo dohodil a protlačil mne tam, jsem zkorumpovaná?"

Přesně toto je situace, která je v současnosti ve státní správě a podnicích s majetkovou státní účastí. Pokud by existoval "Služební zákon" a odpovídající kariérní řád, mohl by Vám "kámoš" zprostředkovat asi tak nejvýš místo uklízečky, nebo poslíčka. To Vy byste asi nebrala. Proto za současných podmínek máme rozložené a nefunkční úřady, nekompetentní správu státních institucí a podniků, další klientelistická svinstva a korupci. Proto úředníci plní spíš "pokyny" velkých bratrů" (známých, politiků, kmotrů, "obchodních" partnerů), než aby vykonávali zaměstnání v rámci služebních povinností a zákonů tohoto státu.

0 0
možnosti

19. 7. 2013 10:57
Když vidím zdejší příspěvky,

je vidět, že tento stát je opravdu v háji, eufemisticky řečeno. Politiky by možná s trochou snahy vyměnit šlo. S lidem je to horší.

0 0
možnosti

19. 7. 2013 10:55
Dejte si pár facek, děláte to pro sebe

Poslanec může znásilnit jiné poslance, může je i zabít? To jsou hrozné kecy !!

0 0
možnosti

P. Janáček

19. 7. 2013 10:43
posvěcená korupce poslanců

poslanec může vzít za svůj hlas o libovolném budoucím soláru peníze či podíly ve firmách či jakýkoliv jiný benefit a je nepostižitelný

doufám, že podnikavější toho využijí a nyní vyvěsí oficiální ceník

0 0
možnosti

19. 7. 2013 10:21
Koukám, co je tu amatérských znalců práva

Prokurátoři měli vždycky inkviziční sklony, a Nejvyšší soud udělal správně, že Ištvana zarazil. V pozadí je buď Bradáčová s touhou pomstít se za Pospíšila, nebo starý komunistický vojenský prokurátor Stříž, kterého bohužel dosadil nejvyšší prokurátor Zeman... anebo celá tato prokurátorská mafie.

Pokud projde navrhovaný zákon, který prokurátorům dává volnou ruku, utrhnou se ze řetězu zcela. A pak se těšte, nedopadne to jen na politiky!

0 0
možnosti

20. 7. 2013 21:05
Re: Koukám, co je tu amatérských znalců práva

Pokud je mi známo, tak v každé trestní věci rozhoduje soud. Ne státní zástupce. Soud také povoluje odposlechy, nařizuje vazbu a tak dále. Nevím tedy, proč bychon se měli bát nezávislosti státních zástupců. Těch se teď bojí naši "takypolitici" a dobře vědí proč. Velká část jejich agendy je totiž v civilované zemi označovaná jako kriminální činnost.

0 0
možnosti

19. 7. 2013 10:14
Nagygate?

Kauza Nagyová? Už pomalu všichni obrací a pletou si hrušky s jablky! Co to má společného s " trafikama" ? Jěště jsme nečetli zdůvodnění usnesení a už hledáme hůl. Kdo chce psa bít, tak si hůl vždycky najde. Když mi moje blízká spolupracovnice nesedí, tak není blízká? Demokracie nespočívá na tom, že když vám bude někdo nesympatický, tak ho hned zavřou. A že mi jsou Tluchoř, Čunek a Ráth nesympatický !

0 0
možnosti

19. 7. 2013 10:10
jak to bylo za totality a jak je to dnes

Když jsi byl za totality členem KSČ,tak ti rodná strana dala lukrativní místo a ti ostatní nestraníci třeba sebelepší byli řadoví zaměstnanci. Dnes, když jsi členem ODS, TOP 09 nebo ČSSD, tak ti zase rodná strana najde nějaké pěkné místečko třeba v dozorčí radě, představenstvu státního podniku a pod..Je to prý normální říká pan Kalousek.

Ani nemusíte odejít z hlasování sněmovny.O to zde jde především.Že to bylo za něco je opravdu jenom k smíchu.Občan si říká,že je zde zase politická korupce jako byla dřív. Nic se nezměnilo. Pan Kalousek to považuje za normální.To je ta hrůza.

0 0
možnosti

19. 7. 2013 10:28
Re: jak to bylo za totality a jak je to dnes

Hrůza to není, je to jen logický důsledek poměrného volebního systému a toho, že existují státní podniky, řízené vládou, a velký objem státních zakázek. Ty se budou vždy přidělovat zasloužilým kamarádům, tak to existuje všude. A pokud na tento systém vypustíme zdivočelé prokurátory, budou si z toho jen chtít urvat svůj kousek moci... Řešením je jednokolový většinový volební systém v malých obvodech, zvyšování daní povolené jen referendem, rozprodání státního majetku a omezení státních zakázek.

0 0
možnosti