Sobota 20. dubna 2024, svátek má Marcela
130 let

Lidovky.cz

Diskuze

'Svázali mě a zamkli.' Svědectví z místa, kde léčí závislé děti

"Táta mě sem poslal k doktorovi. Ale místo toho mě tu zamkli. Svázali mi ruce," pláče zhroucený čínský chlapec. Vítejte v ústavu na pekingském předměstí Ta-sing, kde léčí děti závislé na internetu. Jejich příběhy zachycuje dokumentární film Závisláci na netu, promítaný v rámci festivalu Jeden svět. "Virtuální život se mění v jediný možný způsob existence," říká režisérka snímku Shosh Shlam v rozhovoru pro Lidovky.cz.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
KJ

K. Jež

6. 3. 2014 8:19
Problém

Je to obrovský problém a lidstvo na něho dojede. Jdou správnou cestou Číňani ! Děcka celé dny na netu. V ČR nefunkční školství. U nás může ze školního přepětí být ve stresu nanejvýš mentálně postižená veverka. Onehdy jsem stál před školou, řev jako by byla přestávka a do toho si učitelka něco kuňkala. Taková škola nemá smysl !!! Jdeš správnou cestou Číno !!! Já se to snažím řešit kroužky a trošku nucením děcek k zapojení se do chodu rodiny. Což ovšem často bývá problém. Základ ale je, že rodice s těmi děcky musí trávit nějaký čas !!! Hrou, prací, čímkoliv. A ten se dneska těžko utrhuje.

0 0
možnosti
JN

J. Novák 768

6. 3. 2014 11:16
Re: Problém

Čína nejde správnou cestou, protože ten problém závislosti dětí na internetu velmi silně podporuje ve článku zmiňovanými aspekty - politikou jednoho dítěte v kombinaci s enormními nároky na to dítě. Tím samozřejmě nechci říct, že závislost na internetu je v pořádku, nebo že by něco takového víc a víc nehrozilo i u nás.

0 0
možnosti