Středa 17. dubna 2024, svátek má Rudolf
130 let

Lidovky.cz

Diskuze

Česko zažívá gastronomický boom, úspěch Hrušky nechápu, říká šéfkuchař

V loni získal titul nejlepšího kuchaře roku. Vaří v hotelu InterContinental v restauraci Zlatá Praha. Nejraději má italskou kuchyni a rajčatové omáčky. „Když si dáte k obědu svíčkovou, v práci vás čeká těžké odpoledne, chce se vám spát a hlavně ne pracovat. Líbí se mi celkově italské stravovací zvyklosti, obědvají dvě hodiny a k jídlu pijí dobré víno, proto jsou asi tak veselí,“ říká v rozhovoru pro server Lidovky.cz Patrik Bečvář.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

30. 1. 2015 6:50
Mozna ze uspech Hruskyje v tom,

ze nema 15-18 ingredienci, z nichz se nektere i tezko shani.. Komlikovane vareni odradi temer kazdeho, kdo se zrovna nevali znudeny na kanapi.A receptu jako "dejte tri vejce a jeden zloutek", jaou na co" To by nemohly byt ta vejce tri, ci kdyz uz ,ctryri?

Ci "dejte hrnek mleka a dve lzice smetany"  Toto teda ta smetana vytrhne. Hruska ma alespon recepty jednoduche a vadi-li vam kuzicky, tedy asi vam vadi i strivka a nejite ani parky, ani vurty, ba ani jitrnice.

0 0
možnosti

29. 1. 2015 10:38
Gastroboom?

Ba naopak! Podívejte se do Pohostinství a promluvte s jejími majiteli. Hostů ubývá, většina hospod živoří. Proč? Protože není žádný boom, ale lidé prostě již nemají peníze. A to je smutné.

0 0
možnosti

29. 1. 2015 10:31
Já nevím, co máte pořád s tou Itálií

Italská kuchyně je postavená na pastě a místních ČERSTVÝCH potravinách (výborné sýry, rajčata, plody moře...).

My máme trochu drsnější klimatické podmínky, ale přesto si myslím, že i česká kuchyně může být i z převážně domácích surovin a výborná a zdravá.

Problém je to, že nabídka českých potravin ( sezonní zelenina, ovoce) není bohužel na pultech moc vidět, dílem i proto, že naše zemědělství je jen řepka olejka a pšenice. A představa, že farmářské trhy nebo rodinné farmy "nakrmí" deset milionů lidí je úsměvná. A tak dovážíme "průmyslově" vyráběná (a stejně tak i chutnající) rajčata z Holandska, "vynikající" česnek z Číny...

0 0
možnosti

P. Bárta 150

29. 1. 2015 8:42
"Úspěch"

Hruškových kůžiček je důsledek intelektuální úrovně části populace. Vařit se dá levně i bez kůžiček, chce to ale trochu zájmu a dovednosti. Ostatně, ta intelektuální úroveň se odráží i v jiných oblastech, ve kterých rozhoduje rozhodování a možnost volby. Lenost myslet má  i celospolečenské důsledky.

0 0
možnosti

29. 1. 2015 8:11
K úvahám kuchaře

mám dvě připomínky:

1. Nejen po svíčkové s knedlíky, ale i po vypitém víně je odpoledne v práci těžké, alespoň pro mě.

2. Je hezká vize trávit několikrát do týdne podvečery či večery v restauraci, ale obávám se, že toto nelze u nás z důvodů cen praktikovat ani u rodin s průměrnými příjmy. O těch chudších se ani nezmiňui.

0 0
možnosti

29. 1. 2015 7:33
jednoduché

vysvětlení, 60% původní populace jsou potomci stodol a čeledníků a ty na zdravé a dobré jídlo už z principu neslyší, imigranti z východu jsou nahmlich to samé, asiati jedí po svém a zbytek ze strachu z nenávisti tkzv. obyčejného lidu radši mlčí a jedí v cizině....

0 0
možnosti

29. 1. 2015 21:49
Re: jednoduché

S tou popupulaci vidlaku se to tahne uz od doby ''buditelu". Kdo je predmetem tehdejsi literatury ? Doktori, vedci, stavitele, konstrukteri, chemici ? Ale kdez, jen a pouze babicky, chudi farari na venkove, pantatove Bezouskove a podobni, v podstate venkovane a nic jineho. Vsak to kdysi byvala povinna skolni cetba. ''Buditele'', misto aby zdokonalovali a vzdelavali narod, jenom zdokonalovali vidlackou cestinu,takze siroke vzdelani vzalo za sve, dulezitejsi bylo potlacit nemcinu, ve ktere ovsem byl neskonale vetsi podil vzdelavacich knih. A jak by ne, 10x vetsi a kulturnejsi narod toho vyprodukoval vice nez sedlaci, sluzky a koci. Ti ''cesti'' vedci cesky skoro nemluvili a pusobili prevazne v cizine ci alespon v rakouskych zemich.

0 0
možnosti