Čtvrtek 28. března 2024, svátek má Soňa
130 let

Lidovky.cz

Diskuze

Jako před první světovou válkou? Vojenské pakty USA mohou vést ke katastrofě

Amerika je často kritizována za svou roli „světového policajta“. Podle nové studie je však k takovému jednání často zavázána mezinárodními úmluvami. V úhrnu mají americké vojenské síly povinnost v případě napadení chránit 69 zemí, jejichž obyvatelstvo tvoří čtvrtinu světové populace.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

2. 6. 2015 7:44

Rusko si nezačalo se seznamy nežádoucích osob,první byl puč a Majdan.Pak válka ukrajinské armády proti vlastním občanům na východě. Pak (blbé, ale účinné) zachránění Krymu před osudem Donbasu.Pak sankce za to, že nebylo umožněno zmasakrovat také Krym a mít tam základnu NATO. No a nyní miniodveta Ruska za Majdan a jeho podporovatele izolující je od slušných lidí, co Majdan a puč považují za nenormální (na rozdíl od nás...)... tak dlouho budeme blbnout, až to skončí jadernou apokalypsou .. ten film 68" se rusákům fakt nejen v podobě infantilního dokumentu mírně řečeno nepoved.....doufám, že se amíkům také nepovede třetí světová, je to v zájmu celého lidstva, musí se domluvit a skončit s konfrontacemi, všichni, bez rozdílu!

0 0
možnosti

2. 6. 2015 18:07

Kdy vám zamrzl mozek, soudruhu experte?

0 0
možnosti

1. 6. 2015 21:18

Cina si dela narok na Filipinske uzemi, to snad ani neni pravda. To je propaganda, ze komunisti se maji co ucit. Cina si dela narok ma par atolu, ktere nikomu nepatri.

0 0
možnosti

1. 6. 2015 23:44

I vy srandisto. úplně neznámé ostrovy, které nikdy nikomu nepatřily. Alespon v případě těch ostrovů co sebrala čína vietnamu, by ste měl  fandit vietnamským soudruhům.

0 0
možnosti

1. 6. 2015 20:34

do cca 50ti válek rozpoutaných USA od roku 45 je žádná smlouva nenutila žádná smlouva je nenutí také do podpory nespočtu teroristických skupin a organizací a žádná smlouva je nenutí do spolupráce s drogovými kartely v amerických válkách a vojenských operacích zemřelo od druhé světové přes 10milionů lidí a stovky milionů byli uvrženy do bídy a chaosu celá řada amerických potentátů měla být souzena před tribunálem jako nacistická zvěř v Norimberku

0 0
možnosti

Š. Apolen

2. 6. 2015 0:07

Plácáte nesmysly Kříži. Já Vám je vyvracet nebudu, neboť to nemá smysl. Argumenty bych měl, ale byla by to zbytečná práce. Vám jde jen o spor.

0 0
možnosti

1. 6. 2015 19:51

Zpátky do tanků, zavelela Moskva. Evropa se možná brzy přidá

0 0
možnosti

1. 6. 2015 19:59

Je to nadpis zajímavého článku na mf dnes

0 0
možnosti

1. 6. 2015 18:34

No jo, když kdekdo doufal, že smlouva s USA ho ochrání. Na jednu stranu má kdekdo radost, že může USA kritisovat, ale běda, kdyby tu smluvu s někým vypověděli. To by najednou bylo křiku i od těch největších kritiků, že neplní své závazky.

0 0
možnosti

1. 6. 2015 19:24

Jo není nad mírumilovnou Ameriku.Největší výrobce a vývozce zbraní na světě.Když se mají některé zbraně zakázat tak jsou proti.Když nebudou Rusové ani Američaní dodávat zbraně tak nebude se muset nikoho chránit.

0 0
možnosti

J. Švejk

1. 6. 2015 16:50

Pokud někdo vyvolá další světovou válku kromě Německa, tak to bude USA.

0 0
možnosti

Š. Apolen

1. 6. 2015 16:57

Švejku, nemusíte nám dokazovat, jak jste hloupý.

0 0
možnosti

1. 6. 2015 16:47

Tak to se musím Američanů zastat - vytýkat jim, že nepomohli Francouzům v jejich koloniální válce, je hloupé až drzé.

Vietnam je zcela mimo území, na něž se vztahuje Severoatlantická smlouva - tedy Evropu, Sev. Ameriku, francouzské departmány v severní Africe a na území smluvních států v Atlantiku severně od obratníku Raka.

Zrovna tak se smlouva nevztahovala na Suezskou krizi - pásmo Suezu nebylo a není územím členského státu NATO.

Americká zdrženlivost v těchto případech byla naprosto oprávněná. A moudrá.

0 0
možnosti

1. 6. 2015 16:39

Mohu uvést snad deset článků y konce 30 let, kdy různí britští politikové nechtěli, aby se Británie spojenecky vázala na Francii, protože by ji to mohlo dostat do války. Známý ekonom J. M. Keynes ovšem ve stejné době (1937) napsal, že jedině zaangažování se USA v Evropě může zabránit nové světové válce. "Ale vzhledem k situaci v USA to nevidím, dodal."

Připomíná mi to projev jednoho římského senátora k lidu, který byl proti vyslání vojska do Makedonie, která byla z Římem už několik let v "polohorké" válce: "Quirité! Vy nevíte, o čem na tomto hlasování rozhodujete. Vy nerozhodujete o tom, zda bude válka s (králem) Filipem, to už Filip rozhodl za vás. Teď se jedná o to, povedeme li tuto válku v Makedonii nebo v Itálii. Zažili jste válku s Hannibalem v Itálii, možná, kdybychom včas přispěchali na pomoc našim hispánským spojencům, válce v Itálii bychom se vyhnuli!"

Vyslání vojska do Makedonie bylo schváleno!

0 0
možnosti