Středa 24. dubna 2024, svátek má Jiří
130 let

Lidovky.cz

Diskuze

MACHÁČEK: Američtí republikáni a strach z demokracie

Američtí republikáni podle mého soudu směřují pomalu, jasně a nevyhnutelně k tomu, že na svém sjezdu či konventu, který se bude konat na začátku července, nebudou respektovat výsledky demokratických stranických primárek. Tzv. establishment spojený s Republikánskou stranou je prostě tak vyděšen a zahanben možným nástupem Donalda Trumpa, že udělá, co je v jeho silách, aby ten oficiální nástup za republikány znemožnil, i kdyby mělo zlaté tele (donedávna) svobodného lidového výběru kandidátů dostat po cestě zcela na frak.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

16. 4. 2016 7:16

Pan Machacek si vymysli. Delegati na stranickych sjezdech musi hlasovat v prvnim kole pro toho presidentskeho kandidata, pro ktereho byli na sjezd zvoleni/vyslani. Zadne hlasovani podle svedomi. Teprve neziska-li nejaky kandidat v p[rvnim kole hlasovani 50%+1 hlas, zacnou mit delegati, v zavislosti od zakonu statu, ze kterych byli na sjezd vyslani, v nekterem z dalsich kol hlasovani svobodu hlasovat pro kandidata, ktery je jinak jim nazorove nejblizsi a o kterem si mysli, ze muze ve vlastnich volbach zvitezit.

0 0
možnosti

R. Hanuš

15. 4. 2016 23:28

Tak nevím, zda je pan Macháček navedený, nebo to druhé. Proč si pro bůh myslí, že mechanismy umožňující ignorovat primárky mají republikáni i demokrati ve stanovách. Proč si myslí, že se v USA nemůže dostat k moci jiná strana než Rep či Dem. Proč někoho, kdo zveřejní co se v USA opravdu děje štvou kolem celé zeměkoule. Ostatně v žádné zemi, kde je tkzv zastupitelská demokracie opravdová demokracie nemůže existovat. Volby totiž vyhrávají strany za peníze soukromých korporací a ovládat finančně pár špiček vládních stran je úděsně jednoduché.

0 0
možnosti

15. 4. 2016 23:14

Condoleeza Rice by byla dobrej kandidát.

0 0
možnosti

16. 4. 2016 14:55

Tahle dlouholetá ředitelka Chevronu, společnosti proslulé neomaleností a brutálními metodami?Například v Nigérii.. No potěš ...Rockefelerova společnost ji asi podpoří, ale....

0 0
možnosti

15. 4. 2016 18:18

Ted Cruz má mezi našimi krajany v jižních zemích a Texasu zvláště velké sympatie. Multikulturní Clintonová je jim úplně proti srsti.

0 0
možnosti

15. 4. 2016 17:10

Věru zapeklitá volba. Demokraticky se k moci někdy dostali ti nejhorší lidé. Na druhou stranu, řada diktátorů byla daleko lepší než řada importovaných quasi demokratů. Včil mudruj.

0 0
možnosti

15. 4. 2016 23:21

Diktátor není nikdy dobrej vládce. Diktátorovi vždycky schází to nejdůležitější - legitimita. A bez ní se dobře vládnout nedá. Historie ovšem zná spoustu dobrých legitimních vládců, kteří neprošli demokratickou volbou. Jenže něco takového už v USA není možné.

0 0
možnosti

15. 4. 2016 15:17

dobre napsano - jen se nebat o americkou demokracii! Tu by mohla ohrozit jen ve Sakndianvii vynalezena politicka korektnost, ten mocny jed prichazejici z Evropy.

0 0
možnosti

15. 4. 2016 14:21

Takže pan Macháček nás připravuje na to, že demokracie v jedné ze svých kolébek dostane na zadel a Republikáni raději prohrají než aby připustili vítězství někoho za kým nestojí americký establishment, bankovní korporace atd. To je ostudné, jak se pak volba amerického prezidenta bude lišit od volby třeba syrského ? Při tom mně se humbuk kolem pana Trumpa, byť mu fandím, zdá přehnaný. Je to prostě podnikatel a pragmatik, principy americké politiky by nezměnil, jen by volil pragmatičtější postupy. Nechce, aby USA asistovala u každé války ve světě a byla u řešení každého problému. Vrátil by americkou politiku do dob, kdy jsme jí fandili my žijící v socialismu.

0 0
možnosti

15. 4. 2016 23:24

neumíš číst. na prezidentských volbách nic nedemokratického nebude a srovnávat je s volbami v sýrii může jenom bolševickej trotl.

0 0
možnosti