Čtvrtek 18. dubna 2024, svátek má Valérie
130 let

Lidovky.cz

Diskuze

Jak ven z krize po brexitu. Lídři EU budou v Bratislavě hledat diagnózu na Dunaji i na hradě

Upřímnou diagnózu nynějšího stavu Evropské unie chtějí v pátek v Bratislavě najít prezidenti a premiéři 27 členských zemí. Schůzka bez účasti Británie má pomoci s obnovou důvěry občanů v evropské společenství, kterou v posledních letech otřásla řada krizí. Jednoznačným vyjádřením pochybností pak bylo červnové referendum, ve kterém se Britové rozhodli unii opustit. Bratislava by měla také určit směr procesu „renesance EU“, který by mohl vyvrcholit příští jaro v Římě při 60. výročí počátku evropského integračního projektu.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

16. 9. 2016 15:29

Jednání "hluchoněmých", hlupáků z EU pokračuje svým 565 neustále se opakujícím nicneříkajícím, nicneřešícím dílem!!! Hlavně se zase všichni vyfoťte - to je nejdůležitější, Vy sebranko opravdových géniů!!!!

0 0
možnosti

16. 9. 2016 7:53

Tpo je parta ubohých vypatlanců, co?

0 0
možnosti

15. 9. 2016 16:31

Diagnozu známe, léčení též, odstranit nádor v podobě ojrokomise v čele s gerontoožranem a jeho bandou

0 0
možnosti

E. Erat

15. 9. 2016 14:47

Upřímná diognóza by měla být asi v duchu toho, co kdysi řekl Ronald Regan v Berlíně M. Gorbačovovi. Zbourejte tu zeď, pane Gorbačove. A to by tam měl někdo říct, ovšem kdo, z těch poseroutků. Jako ve stavebnictví, když máte barák který stojí na špatných základech, je podmáčený, staticky nevyhovující a prolezlý potkany, tak je lepší ho zdemolovat než investovat čas, energii a peníze do jeho opravy. To se vyplatí pouze u cenných historických budov. A to se projktu EU opravdu netýká. A když se pozemek vyčistí, suť odveze na skládku tak se může postavit na jeho místě hezký, nový, moderní barák vyhovující potřebám jeho nájemníků. A kdo se do něj nebude chtít nastěhovat, tak se nenastěhuje a postaví se třeba svůj nový s přáteli. Možností je celá řada.

0 0
možnosti

15. 9. 2016 13:08

Již jsem dříve uvedl, že v obsluze sdílenéhoevropského prostoru je řada společných zájmů. Problém je ale vchápání EU jako superstátu, ačkoliv je EU založena na smluvnímzákladě členských zemí, které jsou také nositeli originálnísvrchovanosti a politické kapacity. Nehledě na to, že tak rozsáhlýa různorodý celek s diferencovanými národními zájmy a identitounelze v potřebné komplexnosti efektivně řídit. Tento problémproto ani nemůže řešit tzv. většinové rozhodování (běžnéve správě jednotlivých států). Vedle již z doby EHS celkemfungujícího společného trhu řešení spočívá na dobrovolnémpříjetí společných strategií v důležitých oblastech vývojea společných zájmů a v tom rámci na omezeném počtu dohodnutýchvěcných a systémových řešeních, které jsou nebo budouspolečným jmenovatelem vývoje evropských států. I když siidentifikace uvedených stavebních kamenů vyžádá určitý čas,vytvoří spolu s odbouráváním zbytečné byrokracie spolehlivouzákladnu spolupráce vč. fungování společné měny.

0 0
možnosti