4. července 2010 18:54 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Karlovy Vary, den třetí: O lásce

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
Zahájení MFF Karlovy Vary - modelka Táťána Kuchařová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zahájení MFF Karlovy Vary - modelka Táťána Kuchařová | foto:  Tomáš Krist, Lidové noviny
KARLOVY VARY Vary přetékají lidmi a to znamená, že festival je v plném proudu. Na všech návštěvnících je vidět, že jsou tu rádi - a mají se rádi. I namačkání v Thermalu.

Dopoledne jsem zaslechla půvabnou návtěvnici na schodech k Velkému sálu Thermalu, jak říká svému klukovi: "Obejmeš mě, prosím tě, ještě jednou?" Ten kluk ji obejmul a pak trochu káravě řekl: "A to už stačí, teď jdeme do kina."

A šli na film Nebeské dny s Richardem Gerem v hlavní roli. Mimochodem, tahle klasika z roku 1979 je ve Varech zrestaurovaná a je to skvělý zážitek, hlavně díky Oscarem oceněné kameře Nestora Almendrose, považované za nejúchvatnější ve filmové historii.

Ale zpátky na zem: bývalé programové ředitelce MFF KV Juliettě Sichel se dneska brzy ráno narodila zdravá holčička Viola, dokonce jsem výměnou za gratulaci už dopoledne dostala email s krátkým novorozeneckým videem od starostlivého otce.

Také Jan Svěrák se ukázal jako hodný tatínek: po městě totiž schovává svoje plyšové hračky Kuky z filmu Kuky se vrací, který je letos v hlavní soutěži. Režisér schovává každý den jednoho, na různých místech.

Už ho díky článkům ve Festivalovém deníku našel jedenáctiletý Jakub ve Velkém sále a třiadvacetiletá Kristýna za hadím pramenem za velikým kamenem. A Jan Svěrák mi dnes vyprávěl: "Já jsem se o toho Kukyho, když jsem ho tam pod tím velikým kamenem nechal, tak bál! Co když mu tam bude zima? Co když bude mít žízeň? Nebo hlad?"

Takže takhle.