9. července 2012 16:33, aktualizováno  21:58 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Smrt soudce? Mluví se o sebevraždě, ale i o útoku psů

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
Předseda trestního senátu Miloslav Studnička.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Předseda trestního senátu Miloslav Studnička. | foto: Tomáš Hájek, Lidové noviny
OSTRAVA Policie vyšetřuje násilnou smrt soudce Krajského soudu v Ostravě Miloslava Studničky, který soudil nejtěžší trestné činy. Mimo jiné poslal za mříže žháře z Vítkova, uložil jim výjimečné tresty.

Podle informací serveru Lidovky.cz se vyšetřovatelé klaní spíše k sebevraždě. Podle zdroje dobře obeznámeného s případem je totiž velice nepravděpodobné, že byl soudce zavražděn. Bodno-řezné rány, o kterých mluvila v jediném oficiálním prohlášení policie, by si tak Studnička musel způsobit sám. Policie však také pracuje s verzí, že šlo o nešťastnou náhodu a smrt soudce mají na svědomí psi, které v domě choval. Tomu nahrává i fakt, že policie dosud nenašla smrtící zbraň.

Jedním z prvních, kdo k rekreačnímu domu ve Frenštátu pod Radhoštěm dorazil, byla vedle mětské policie i jednotka místních dobrovolných hasičů. "Chvíli po třinácté hodině jsme vyrazili, po otevření objektu byla nalezena mrtvá osoba, městská policie musela zpacifikovat několik psů nejrůznějších plemen, kteří z domu vyběhli," popsal zásah velitel hasičů Zbyněk Vágner.

Soudce ráno nepřišel do práce a nebral ani telefon. Proto jeho kolegové požádali policii o prověření v místě soudcova bydliště. Spojitost s jakýmkoliv případem vyšetřovatelé zatím nepotvrdili. Na místo dorazili kriminalisté, kteří určí, zda se jednalo o vraždu, nebo sebevraždu. O případu jako první informovala Česká televize.

ČTĚTE TAKÉ:


Na případ policie uvalila informační embargo.  "V tuto chvíli můžu pouze říct, že prošetřujeme úmrtí čtyřiašedesátiletého muže," informovala server Lidovky.cz krajská mluvčí Gabriela Holčáková.

V řadě kauz, v nichž Studnička rozhodoval, figurovala jako žalobkyně Brigita Bilíková. Tresty navrhovala třeba i žhářům ve vítkovském případu. "Kromě toho, že je mi moc líto, že doktor Studnička zemřel, nemohu nic dalšího říct. Nic bližšího nevím a cokoli předjímat nemohu," napsala státní zástupkyně v textové zprávě serveru Lidovky.cz.

Kromě vítkovských žhářů Studnička loni k desetiletému vězení odsoudil dvaatřicetiletého muže obžalovaného ze znásilnění dvou malých dětí v Orlové na Karvinsku, obžaloby naopak zprostil zakladatele zkrachovalé Českomoravské družstevní spořitelny Petra Bezruče a dalších sedm lidí z vedení, kvůli nimž podle obžaloby přišli vkladatelé o stovky milionů korun. 

Letos Studnička podle ČTK udělil tresty třem dealerům drog, které poslal do vězení na dva roky, devět a deset let. Zabýval se i případem ženy z Českého Těšína, která podle státního zástupce podvedla více než stovku lidí.

ogoOndřej Golis, ostOndřej Stratilík, mchMarkéta Chaloupská
Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!