Úterý 23. dubna 2024, svátek má Vojtěch

Při závodě veteránů zemřeli dva lidé

14:27
HOŘICE - První letní dny tohoto roku se zapíší do statistik černými čísly. Při závodech motocyklových veteránů v Hořicích na Jičínsku dnes odpoledne zahynuli dva lidé. Při nehodě přišel o život řidič motocyklu a jeho spolujezdec v sajdkáře. K podobné nehodě došlo i včera při Horácké rallye, po nárazu do stromu zemřela posádka vozu.
Policie - ilustrační foto

Policie - ilustrační foto foto: ČTK

"Závodníci v lesním úseku v zatáčce vyjeli z trati a narazili do stromu. Oba byli na místě mrtví," uvedl policista. Okolnosti a příčiny nehody policie vyšetřuje.

Vedení závodů se odmítlo k nehodě vyjádřit. "Nebudeme vám zatím poskytovat žádné informace," řekl prezident hořického automotoklubu Martin Sodomek a zavěsil telefon.

Na hořické trati se především jezdí známé motocyklové závody 300 zatáček Gustava Havla. O tomto víkendu se na trati jel 17. ročník závodů veteránů Czech Tourist Trophy. K závodům se přihlásilo asi 340 jezdců.

Dnešní havárie není první smrtelnou nehodou na hořickém okruhu. Při loňském ročníku veteránských závodů se při závěrečné ukázkové jízdě historických závodních vozů jednomu autu utrhlo kolo a zasáhlo diváka do hlavy. Dvaašedesátiletý muž zraněním v nemocnici podlehl.

V sobotu také zahynuli dva závodníci v průběhu Horácké rallye Třebíč. Posádka soutěžní fabie při rychlostní zkoušce poblíž Svatoslavi narazila do stromu a zraněním na místě podlehla.