Pátek 29. března 2024, svátek má Taťána
130 let

Lidovky.cz

Diskuze

Slovensko je obskurní země, píše americký redaktor

Vypjaté situaci v eurozóně se dnes věnuje většina zahraničních médií. Redaktor deníku The Wall Street Journal ve svém blogu představil Slovensko, "obskurní zemi, jež rozhoduje o dalším směřování západní civilizace".
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

J. Šejnoha

15. 10. 2011 16:37
typický kavárenský pomatenec

I kdyby Slovensko nechtělo  řešit  staré půjčky novými, což je  jak všichni uznají  rozumné, tak není zodpovědné za  úpadek Západu.

Pád  Západu je  dán nezodpovědným  životem na dluh a nekonečnoo touhou po bezpracném bohatsví.  Takže  žádný Slovenský vynález.

Naopak. Kdyby se  Slovensku podařilo urychlit pád  EUROzóny a Řecka, tak by to naopak uspíšilo  nezbytné změny !

0 0
možnosti

J. Záhumenský

15. 10. 2011 3:29
Bratislava

Ako spravny lokalpatriot musim napisat, Bratislava je teraz taka pekna. Prechadzka po nabrezi od noveho divadla az po river park, k tomu okruh starym mestom. Iba tolko, ta fotka vyvolala homesick...

0 0
možnosti

M. Čechvala

14. 10. 2011 10:50
Krehká ega?

V žádném případě to není nic positivného. Podezření o aroganci ? Snad potvrzení.

 Vždyť  se vysmívají a společensky dehonestují mezi sebou kupŕíkladu za akcent Texaxanú. To se nedá srovnávat Pražáky s moravskými strejdy. Neřku-li že obsazování cizincú na Broadwayi nebo v Hollywoodu je pouze v negativních rolích.      A skrytý nebo viditelný rasismus  je nabíledni. A v každém prípadě vědomosti  Evropanú o USA převyšují  vice versa. USA  ve své samolibosti hodně popudily svět svým násilným mustrem americké demokracie.

Tam třeba hledat mnohé příčiny terorismu.  A ty krehká ega v USA se projeví okamžitě když svět se jimi neřídí. Ale, abych uklidnil, nejsem nepřítelem USA, jenom

by měli být asertivnější, vnímavější, ušetřily by si mnohé zklamání, životy a miliardy.

0 0
možnosti

M. Horsky

14. 10. 2011 7:56
"Obskurni" neni negativ, krajani komentatori

Vyraz znamena neco o cem malo vime, je to nezvykle a drobet tajemne.

Nenechte si tedy sva krehka ega poskodit podezrenim na americkou aroganci.

Mimochodem, co vite vy o statu Jizni Karolina?

Jinak nejlepsim lekem na proti-americkou nenavist je prijet se do USA podivat.

0 0
možnosti

J. Tínek

16. 10. 2011 15:16
Re: "Obskurni" neni negativ, krajani komentatori

http://www.slovnik-cizich-slov.cz/obskurni.html" target="_blank" rel="nofollow">http://www.slovnik-cizich-slov.cz/obskurni.html

obskurní=bezvýznamný, zapadlý, pokoutní; nekalý, temný, podezřelý; mravně závadný

Takže pane Horský, opravdu to není negativní slovo ?

0 0
možnosti

J. Mrázek

14. 10. 2011 5:03
Tak to říká ten pravý, Amerika to začala...

Cháves dělá odbočku a to díky "dobrému příkladu marnosti" ze severu,  kdyby nebyla arogance a tupost, tak by asi někteří američani ztratili smysl života...

0 0
možnosti

M. Čechvala

13. 10. 2011 18:41
Nadutost coby obskurnost

Troufám si tipnout, že Mr, Gongloff je púvodem Rus nebo Bulhar. Jak se říká ve slovenštině "poturčenenec horší Turka." Ale to není až tak dúležité. Co je horší, že jsem pevně přesvědčen, že v té "obskurní" zemi nikdy nebyl, a ani ho nezajímala Do té chvíle, když se postavila  na pár okamžikú na zadní. S tou nadutostí pak posuzují USA všechny země, které nejsou střiženy podle americké mustry. Když strejda viděl

na Slovensku a Moravě hezké  zděné vilky, rodinné domky v 70-letech, obloženy verandy smrkovým dřevem - to je takové primativní. Kdyť jsem namítl, že u nich sbírají po vétších bouřkách, či tornádach třísky po celý Illinois, mlčel. Když jsme byli na návštevě v gymnasii na Myjavě, tak zíral, co tehdy studenti měli za předméty a co znali. Múj první šéf, kdysi člen londýnské vlády mi řekl: Rusové a Američany jsou stejní- všechno mají největší, nejlepší, nejhezčí -  vychloubají se jak malé děti.     

0 0
možnosti

K. Kůrka

13. 10. 2011 12:43
Slovensko je hlavně nejchudší země

Eurozony a podle toho se chová. Amíci konečně vidí, že na světě je více chudých než bohatých. Třeba se jim rozsvítí, jak by také jednou mohli dopadnout.

0 0
možnosti

J. Cedivoda

13. 10. 2011 15:42
Ale nevidí,

ti nevidí nic než to, co prohlásil ve West Pointu jejich lídr republikánů Ramsey "USA byly stvořeny Bohem aby vládly světu". Tak takhle to vidí - je třeba něco dodávat ?

0 0
možnosti

J. Cedivoda

13. 10. 2011 12:13
No ono se USA spíš nelíbí to,

že Slovensko nejeví žádné velké nadšení zúčastňovat se v NATO různých váleček a taženíček USA proti kdejakému nepříteli ve světě. Asi by každé rozhodnutí vlády a sněmovny měli konzultovat s americkými poradci a nechat si "dobře" radit tak jako ti naši.

0 0
možnosti

J. MVDr. Čížek

13. 10. 2011 13:05
Re: No ono se USA spíš nelíbí to,

Zvláště když jsou s U.S.A. defakto ještě ve válce z doby, kdy byly spojencem Adolfa.

0 0
možnosti

P. Čech

13. 10. 2011 9:21
Slovensko vůbec není obskurní země.

To by si měl uvědomit pan Gongloff, list Wall street journal i samotné USA. Zvláště tehdy, pokud chtějí hovořit o nějaké západní civilizaci a zvláště pak demokracii. Slovensko neudělalo nic jiného, než že se vzepřelo diktátu žádným občanem Evropy nevolených  Bruselských úředníků. To, co se tam děje nyní, je klasickou ukázkou pošlapávání pouhých náznaků demokracie v Evropě. Kompetentní orgány státu rozhodly svobodným hlasováním. Toto rozhodnutí politici neberou (anarchie) a budou hlasovat tak dlouho a tolikrát, až bude nesmysl schválen. Až potom bude hlasování ukončeno. To má být ona Evropská demokracie??? K pláči!! J e  t o  s o c i a l i s t i c k á  d i k t a t u r a.

0 0
možnosti

F. Vejr

13. 10. 2011 16:02
Re: Slovensko vůbec není obskurní země.

Já bych to takto nenazval, doba pokročila a nyní bych to nazval "Bruselská demokracie", vznikl nový název. Už tuto demokracii vyzkoušeli dříve na Irech. Nehledě na ekonomické problémy pracují na i tom, aby se zrušilo pravidlo jednomyslnosti. To potom již nebude vadit když někdo nebude souhlasit. Nyní křičí v Bruselu "Už aby to bylo". Proto po LS musí malé státy být více pevní. Kdyby se to povedlo mají plán "B" a to dvourychlostní EU a tu si určí sami. Potom nám to ukážou.

0 0
možnosti

P. Čech

13. 10. 2011 8:20
Kdo to drží náš osud ve svých rukou?

V opravdu demokratickém státě drží svůj osud ve svých rukou většina občanů. Ať si politici žvaní jak chtějí, takovýto stát je na světě pouze jeden. Je jím Švýcarsko. V ostatních zemích, které se drze nazývají demokratické tomu tak není. Nic na tom nemění skutečnost, že některé z nich se demokracii blíží více a jiní méně. Od výchzího bodu se příliš nevzdaluje ani jeden z nich, opět vyjma zmiňovaného Švýcarska. Jde totiž o to, že jakýkoliv systém, který nemá ústavně i jinak zakotveno obecné referendum, jakožto jediný demokratický institut, zakotvující vítězství většinové vůle občanů není možno demokratickým nazývat. Volby totiž mohou tento institut nahradit pouze v případě jsou-li většinové a to ještě jen v několika málo případech. To je celá pravda.

0 0
možnosti

J. MVDr. Čížek

13. 10. 2011 8:28
Re: Kdo to drží náš osud ve svých rukou?

Zapomněl jste na Lichtenštejnské knížectví. A jestli mohu doporučit, přečtěte si knihu: Stát ve třetím tisíciletí od JJ Hanse Adama II.

0 0
možnosti