Poslanci porazili lobbisty 5:3, v hokeji

Lidé

8:27
WASHINGTON - Tým poslanců amerického Kongresu porazil v hokejovém utkání washingtonské lobbisty 5:3. Podle listu The Washington Post kongresové mužstvo vedl osmašedesátiletý senátor a někdejší prezidentský kandidát John Kerry. Byl to již čtvrtý ročník střetu nazývaného Congressional Hockey Challenge. Akce je dobročinná a každý rok se vybere přes 150.000 dolarů na hokejová stipendia pro děti z chudých washingtonských rodin.

Hokej - ilustrační

Nedělní zápas v hale Verizon Center, která je jinak domovem Washington Capitals, je vítanou záminkou pro washingtonské politické nadšence, aby se mohli věnovat i sportu, poznamenal The Washington Post.

A poslanci navíc toužili po odplatě. Vyhráli sice v roce 2009 první ročník Congressional Hockey Challenge, pak ovšem dvakrát po sobě prohráli. "Tlak je ohromný, jde o pomstu," řekl před zápasem Kerry, který hrál například po boku kongresmanů Mikea Quigleyho, Pata Meehana a Erika Paulsena.

Kerryho neodradil ani zlomený nos a modřiny, které utrpěl při rekreačním hokeji v lednu; chodil pak po Kapitolu se slunečními brýlemi. "Nemíním toho nechat," řekl listu senátor. "Je to velký zápas a ještě dokážu bruslit. Mám dva umělé kyčelní klouby a jdu do toho znovu," prohlásil.

Utkání nejprve vypadalo jako snadná záležitost, když poslanci skórovali dvakrát během prvních osmi minut a další dva góly přidali ve druhé třetině, popsal list průběh zápasu. I když pravidla tohoto přátelského utkání vylučují tělesné napadání, střílelo se tvrdě, padaly tresty a v jednu chvíli to vypadalo, že dojde na starou dobrou bitku na ledě, referoval deník. "Ale chladné hlavy měly navrch. Lobbistům se podařilo střelit tři góly, nicméně stejně prohráli 3:5," uzavřel The Washington Post.