Závodník sportovního vozu narazil do diváků

10:18
OSTRAVA - Při závodu sportovních vozů v Ostravě byli těžce zraněni dva diváci. Jeden ze závodníků Memoriálu Miroslava Fajkuse do nich narazil poté, co dostal na uzavřeném okruhu na Místecké ulici smyk a nezvládl řízení. Třiapadesátiletý divák podlehl těžkému zranění mozku.
Sanitka - ilustrační foto

Sanitka - ilustrační foto foto: Lidové noviny

Třiapadesátiletý divák, kterého v sobotu v Ostravě srazil šestnáctiletý automobilový závodník, podlehl těžkému zranění
mozku. Zemřel po 17:00 v ostravské fakultní nemocnici. Závodník Memoriálu Miroslava Fajkuse do něho narazil poté, co dostal na uzavřeném okruhu na Místecké ulici smyk a nezvládl řízení.

Těžká zranění pánve utrpěl ještě jednačtyřicetiletý muž, třetí divák vyvázl s lehkým zraněním. ČTK o tom informovala mluvčí ostravské policie Gabriela Holčáková.

Podle mluvčí řidič sportovního vozu po nehodě uvedl, že měl závadu na nápravě. "Dosud nezjištěné příčiny havárie jsou stále předmětem prověřování," uvedla. Do vyšetřování se zapojí dopravní znalec, policie vyslechne svědky.

Podle ředitele závodu Adolfa Fešárka se nehoda stala na rovném úseku, kde vůz nečekaně vybočil doprava, dvakrát se převrátil a vjel do prostoru vymezeného pro diváky. "Řidiči je skutečně 16 let, což je ale obvyklý věk pro závody na uzavřených tratích. S motorem o obsahu 1400 (1,4 litru) může na uzavřené trati jet i čtrnáctiletý závodník bez řidičského průkazu," řekl Českému rozhlasu Ostrava Fešárek. Zda byla příčinou nehody technická závada na vozidle, ředitel nepotvrdil. "Auto zabavila policie," dodal.

Závod se konal na uzavřeném Balcarově okruhu. Pořadatelé ho pojmenovali po krnovském závodníkovi Miroslavu Fajkusovi, který letos v květnu tragicky zahynul při mistrovském závodu automobilů v Náměšti nad Oslavou. Bylo mu třiačtyřicet let.