Lidovky.cz

Zprávy dne podle editora: Landa otcovský, guten tag Masaryk a těžký život feministky

Vladimír Putin

  20:36
Daniel Landa neprahne po pomstě. Nechce krev a na mladíka, který mu obešel jeho porsche s kamenem se vlastně nezlobí. Jen si s ním promluvil....Zní to zlověstně, ale prý u toho byla mládencova maminka. Asi by ale Landovi trochu zvedlo mandle, kdyby se dozvěděl, že Masaryk byl možná syn německého císaře.

Daniel Landa jako Emanuel Moravec v díle Den po mnichovu. foto: Česká televize

„Potkali jsme se mezi šesti očima. Byl jsem tam já, on a jeho maminka,“ řekl hudebník Daniel Landa o schůzce s mládencem, který mu s kamenem obešel jeho luxusní auto a ještě ho polil šampaňským. Tuto debatu bych rád pozoroval. Landa prý už skončil s násilím, takže předpokládám, že mládenci na záda vytetoval speciální runy pro zlepšení životní karmy..

Landa se s mladíkem setkal a záležitost považuje za uzavřenou. Zpěvák neupřesnil, na čem se domluvili. „Dlouho jsme mluvili, kluk si vše uvědomil v plném rozsahu, tím pádem stahuji obvinění a věc pro média a další považuji za vyřešenou. Řešení není nutné konkretizovat, ale za mě je dostatečně výchovné. Jsem přesvědčen, že ho to probralo a bude sekat dobrotu,“ napsal zpěvák v tiskové zprávě.

Policie obvinila muže, který poškrábal Landovo porsche. Hrozí mu rok vězení

Když v tom ještě Putin neuměl chodit

Možná si na to ještě pamatujete. Byla to ohromná tragedie, kterou lidé vnímali poněkud rozpačitě. Na jedné straně se týkala ruské atomové ponorky. Tedy něčeho, co těžko mohlo u lidí z východního bloku vzbuzovat sympatie. 

Tragédie ponorky Kursk.

Na druhou stranu postihla nevinné lidi. A takový druh smrti, jakým skončila posádka ponorky Kursk,  je opravdu strašidelný...

Rusko totiž odmítlo zahraniční pomoc a všech 118 námořníků na palubě zemřelo. takřka v přímém přenosu médií.

Vladimir Putin byl u moci teprve osmý měsíc a na tuhle tragédii nebyl připraven. Nejdříve zmizel z mediálního prostoru a zapomněl, že v Rusku plní hlava státu také roli „otce“, který je po ruce vždy, když je lidem těžko. Jenže Putin byl tehdy na dovolené. A nepochopil, že ji má hned ukončit a dostavit se na místo katastrofy

Putin a tragédie ponorky Kursk. Po patnácti letech Rusové vládci Kremlu odpustili

Přepište dějiny, všechno bylo jinak.

Tak to by byla bomba, nebo jak píše Petr Zídek, spíše vtip....Otec zakladatel, tatíček T.G. Masaryk byl prý levoboček (pro mladší - syn z vedlejšího vztahu) rakouského císaře Františka Josefa. Tvrdí to autor knihy Císařův prezident David Glockner. Oživuje tím staré pochybnosti o původu prvního československého prezidenta. Již na přelomu 19. a 20. století, v době tzv. hilsneriády, se objevily spekulace, že skutečným otcem TGM byl hodonínský židovský statkář Nathan Redlich.

T. G. Masaryk

A nyní přichází David Glockner s teorií, o níž se podle něj již dlouho mluví v historických kuloárech, totiž že Masarykovým otcem byl sám císař František Josef. Na podporu své hypotézy vynáší zdánlivě silný trumf: faksimile z kopiáře (deníku), do něhož si František Josef „na konci roku 1849“ zapsal „Kropaczek erl.“, tedy Kropaczek erledigt (= Kropáčková vyřízeno). 

Příliš mnoho náhod: byl Masaryk tajným levobočkem rakouského císaře?

Těžký život feministek

Jaký pohled na vlnu uprchlíků se vlastně čeká od současné české-levicové-feminstické-intelektuálky? Má bránit příliv a následnou integraci cizinců a jejich zvyků? Ale co když jejich zvyky budou potlačovat pravidla, která ona vyznává? 

Stará garda feministek přece burky a závoje zavrhovala, byl to projev útlaku žen. Nová vlna aktivistek, ale zase odmítá jejich zákazy, protože to je projev cizí společnosti, který my nemáme právo omezovat....

Petra Hůlová (2002).

Lidé si zaslouží trpělivé vysvětlování toho, jak různorodost obohacuje, napsala spisovatelka Petra Hůlová ve fejetonu pro ČRo Radio Wave. Její příspěvek „Přestaňme se tvářit nadřazeně vůči těm, kdo se bojí uprchlíků“ se stal záhy předmětem diskusí a polemik, jež se odehrávají především na sociálních sítích.

Příčinou byla nejspíš skutečnost, že spisovatelka, známá svými emancipovanými a liberálními postoji, připustila, že existují důvody, proč je možné cítit se znepokojen masivní imigrací.

Důvodem je podle ní skutečnost, že některé hodnoty, které považujeme za součást naší civilizace, mohou být ohroženy. Třeba rovnost žen a občanské právo.

Je legitimní bát se uprchlíků? Spisovatelka Hůlová popíchla levicové elity

Postavte se do fronty a počkejte si

Co se zdálo být jednoduchou věcí, se pro známého textaře Ivo Plicku změnilo v noční můru. Již osm let se snaží získat pro svoji manželku - cizinku povolení k trvalému pobytu, aby jejich dcera mohla v Česku chodit do školy. Ale marně.

Vše přitom začalo zdánlivou malicherností, špatně napsaným jménem, a pokračovalo úřednickou zlovůlí, jak tvrdí Plicka. Úředníci ministerstva vnitra mu však vzkazují, že za mnohaleté martyrium si může sám.

Složitý případ, která ale lze vlastně zjednodušit. někdo naprosto seriozní chce žít v Česku. Kvůli čistě úřednické chybě nemůže. Že to pochybení není fatální a je opravdu o chybě na straně státu, či žadatele vědí všichni. Ale úřednický šiml kráčí dál...

Plicka se proslavil spoluprací se zpěvákem Petrem Novákem, napsal texty hitů jako Náhrobní kámen, Já budu chodit po špičkách, Povídej či Klaunova zpověď. V 70. letech však Československo opustil. Nejprve zamířil do Švýcarska, posléze se usadil na Floridě, kde se dodnes živí obchodováním s nemovitostmi.

Legendární textař Plicka válčí s úřady. Jeho ženě osm let brání žít v Česku

Nic nefunguje

Aktuální vlna extrémně teplého počasí sužuje i České dráhy. Vozy, které po tuzemských železnicích jezdí, totiž na tropické počasí nejsou stavěné. Nenechte se mýlit, nejde o staré známé problémy s pokroucenými kolejemi. V současných vedrech totiž kolabují i samotné lokomotivy.

Železniční trať (ilustrační foto).

Pokud se ale počasí bude vyvíjet tak jak se nyní zdá, bude zřejmě lepší se na vlaky příliš nespoléhat.

Lokomotivy vydrží jen do 35 stupňů. Přehřívají se, na čas jede jen čtvrtina vlaků

zpět na článek


© 2024 MAFRA, a.s., ISSN 1213-1385 © Copyright ČTK, Reuters, AFP. Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.