Lidovky.cz

Znáte ten o policajtech?

Názory

  8:28
PRAHA - Cizinec bloudící Prahou narazí na policajta a ptá se: „Jdu tudy správně na Václavské náměstí?“ - „Ano prosím,“ odvětí policista. - „Ale vysvětlete mi jednu věc. Už jsem se totiž ptal dvakrát. Jednou mi odpověděli ,nó‘, podruhé ,jo‘ a vy teď říkáte ,ano prosím‘. Je v tom nějaký rozdíl?“

Frekventanti střední policejní školy v Holešově (Ilustrační foto) foto: ČTK

- „To je prosté. Ti, co sotva ukončí základku, říkají ,nó‘, ti, co mají maturitu, říkají ,jo‘, a vysokoškoláci říkají ,ano prosím‘.“ - „Cože? U vás mají policajti vysokou školu?“ - „Nó.“

Zapomeňte na tento normalizační vtip. Dva policisté z Olomoucka, kteří byli ze služby právě propuštěni, sice jsou podezřelí z trestného činu poškozování cizích práv, ale vzdělanostní kvality českých strážců zákona staví do pěkného světla. Věřte tomu, nebo ne, jejich prohřešek spočíval v tom, že na vysoké škole v Ostravě údajně skládali zkoušky za jiné, za své známé.
 
Jistě, pravidla jsou pravidla a zákon je zákon, což pro policisty musí platit dvojnásob. Nicméně v zemi, která je zvyklá spíše na to, jak se třicátnice Škrlová vydává za třináctiletého žáka, je to milá novinka. Už automaticky neplatí, že k zašroubování jedné žárovky jsou zapotřebí čtyři policajti. Už spíše platí, že policisté jsou schopni skládat univerzitní zkoušky i za jiné. To není tak špatné vysvědčení pro policii po dvaceti letech demokracie.
zpět na článek


© 2024 MAFRA, a.s., ISSN 1213-1385 © Copyright ČTK, Reuters, AFP. Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.