Lidovky.cz

ZVĚŘINA: Napnutá struna

Názory

  7:37
Nejméně 3837 pušek nebo jiných střelných zbraní by si měli opatřit nemocniční lékaři, kteří dali výpověď. Pokud totiž nenajdou shodu s ministrem, nezbude jim po prvním březnu než obsadit nemocnice, podobně jako komunisté závody. Ti měli v únoru 1948 také pocit, že jedině oni mají pravdu, a zákony jim překážely. Ale tak daleko dnes snad nejsme.

Čekárna foto: Tomáš Hájek, Lidové noviny

Ti, kteří nemocnice opravdu opustí a nechají pacienty jejich osudu, totiž už nebudou nikoho zajímat. Obyvatelstvo, tj. pacienti, se totiž bude plně věnovat podpoře úsilí, aby zdravotnický systém nezkolaboval a nikdo nezemřel. Jinak než střelnou zbraní si lékaři, kteří dali výpověď, pozornost po tomto datu nevymohou. Dnes na ně čekají mnozí ředitelé nemocnic a rádi jich většinu vezmou zpět a možná i za lepších podmínek, pokud bude platit dvoumiliardový slib ministra Hegera. Ještě do konce tohoto měsíce jsou odcházející lékaři v centru pozornosti, přejeme jim, aby tohle postavení využili i ku prospěchu pacientů.

ČTĚTE VÍCE:

Lékaři neustoupili, po bouřlivé debatě trvají na dohodě


Nemocniční lékaři nejsou spokojeni se svými platy právem, část, která podala výpovědi, se možná po prvním březnu dostane do situace, kterou zná většina ostatních smrtelníků, ti přicházejí o práci třeba kvůli krizi. Nemocniční lékaři měli své zaměstnání jisté, nehrozilo jim propuštění. Letos se propustili sami v naději, že jim to přinese zisk. Vyjde-li jim jejich risk, bude to dobře, nevyjde-li, bude to bolet, ale svět se nezboří a vzduch se vyčistí.

zpět na článek


© 2024 MAFRA, a.s., ISSN 1213-1385 © Copyright ČTK, Reuters, AFP. Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.