Lidovky.cz

WEISS: Dojem slabosti

Názory

  7:24
Tak urážlivé formulace vůči hlavě státu, jaké použil Roman Joch, si státní úředník nesmí dovolit. Nadto se ani Joch, ač jistě mnohé překvapil tím, kam se na ideologické ose klausovci–antiklausovci zařadil, neubránil hysterii, jež po útoku na prezidenta zatemňuje mozky.

Co má společného Klausova reakce na chrastavský útok s jeho názory na Rusko? Nic kromě toho, že se z toho dobře uplete šťavnatá, rezonující nadávka. Ale musel se Nečas Jocha bleskově zbavit? Ta nejvstřícnější interpretace zní, že chtěl rychle utnout zárodek skandálu, jenž mohl vlekle hnisat jako Bátora. Ano, tento chráněnec Hradu se držel svého místa i poté, co sprostě urazil místopředsedu vlády.

ČTĚTE TAKÉ:

Nečasovi se už vymstilo, když pozapomněl, že Klaus si vstřícnost a slušnost vykládá jako slabost: při koaliční krizi kvůli policejnímu prezidentovi a pak, když mu minulý měsíc napsal omluvný dopis. V nedávném rozhovoru premiér řekl, že mu nevadí, když o něm občas říkají, že je "slabý, blbý a podobně“, protože důležitý je výsledek.

A že v politice platí, že co tě nezabije, to tě posílí. Jenže nezměnila se situace? Nemůže v tlaku, pod kterým se Nečas ocitl, způsobit dojem slabosti reálnou slabost? A nemůže ho to, co by ho jindy posílilo, dnes rovnou zabít? Roman Joch by o tom jednou mohl napsat zajímavý blog.

Autor:
zpět na článek


© 2024 MAFRA, a.s., ISSN 1213-1385 © Copyright ČTK, Reuters, AFP. Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.