Čtvrtek 28. března 2024, svátek má Soňa
130 let

Lidovky.cz

Zprávy dne podle editora: naivka Ransdorf pomáhal, Tito v balíku a šneky žeru

Česko

  21:08
Myslíte si, že europoslanec Ransdorf jako komunista neodolal prosbě o pomoc? Víte, že Tito byl požitkář? A strčili byste do pusy šneka? Dnešní den byl slunečný a proto si ani večer nenechre zkazit a pobavte se.

Hlemýžď. foto: Shutterstock

Dobrý den, já mam v bance několik miliard a ta banka se mnou nechce mluvit. Tady máte ofocené nějaké dokumenty a běžte do té banky ať se mnou mluví. A vemte sebou tyhle tři Slováky. Proč právě vy? No jste poslanec z úplně jiné země a navíc se jako marxista vyznáte ve financích. Děkuju...

Tak třeba to tak opravdu bylo.

Ransdorf prý chtěl jen zprostředkovat kontakt mezi bankou a jejím klientem

Miloslav Ransdorf se během neděle vrátil do České republiky ze Švýcarska, kde ho tamní policie zadržela a vyslýchala kvůli „majetkovému trestnému činu“. Ransdorf tvrdí, že v Curychu chtěl pouze umožnit komunikaci mezi bankou a jejím významným klientem, od něhož měl plnou moc. Je přesvědčen, že zákon neporušil.

Miloslav Ransdorf

Ransdorf v nedělním prohlášení uvedl, že v Curychu chtěl v doprovodu tří Slováků navázat komunikaci mezi tamní bankou a jejím klientem, od něhož měl plnou moc. S tímto vlastníkem „významného konta“ s iniciály V.H. prý banka deset let nekomunikuje.

Navrch chudáček, vespod boháček..

Prostý vůdce prostého, ale hrdého lidu. V pozadí skála jako z filmu o Vinetouovi, oslík, případně dýmající továrna. Tak se prezentoval jugoslávský komunistický vůdce Tito. Těžko dnes hodnotiti zda jeho oblíbenost byla již kultem osobnosti, nebo opravdu dokázal, aby ho lidé milovali. Rozhodně mu pomáhalo, že uměl dávat najevo své poněkud vyhraněné názory na tehdejší SSSR.

Tito s manželkou Jovankou.

Když na jeho hrob pokládali dvanáctitunový náhrobní kámen z bílého mramoru, na 700 tisíc lidí zesnulého jugoslávského vůdce oplakávalo před mauzoleem a další miliony pohřeb sledovaly v 58 zemích světa v přímém přenosu. Přinejmenším stejně velkolepý, jako byl Titův pohřeb, byl v té době i soupis jeho majetku. Ten jde nyní do dražby.

V soupisu je je řada šperků a luxusních hodinek, několik filatelistických sbírek, zbraně včetně šavle od Stalina, automobily nebo třeba kámen z Měsíce – dárek od amerických astronautů. A největší mystérium obestírá obsah Titova trezoru v národní bance.Jak prosté....

Kus Měsíce, šavle od Stalina i tajemný trezor. Draží se velkolepý majetek soudruha Tita

Pozor na klávesnici

Psát na sociální sítě hrubé a urážlivé příspěvky na adresu uprchlíků nezůstává bez odezvy. Svědčí o tom nejen obvinění lídra Bloku proti islámu Martina Konvičky, ale také rostoucí počet udání na policii. Každý den dostane speciální útvar minimálně jedno nové hlášení, jak zjistil server Lidovky.cz.

„Kulku pro každého“ nebo třeba „nažeňme vetřelce do Terezína“. Kvůli podobně laděným výrokům, které se v létě v souvislosti s uprchlickou krizí objevovaly na sociálních sítích i v diskusích pod články, nasadila policie kriminalisty zaměřující se na exremismus a počítačovou kriminalitu.

Na příspěvky proti uprchlíkům nedoplatil jen Konvička. Policie přijala 122 udání

Drnci, drnci..

Kdo by nemiloval ježdění po D1. Živoucí tepna našeho vyspělého státu. Všichni si na ni platíme a přesto vypadá tak jak vypadá. Kromě záplat, výluk, oprav také víme, že drnčí. Kilometry jemného bouchání, které nám ničí auto a my nezmůžeme nic.

Vizualizace toho, jak bude probíhat modernizace dálnice D1.

Deset nejdrncavějších míst na D1. Nejvíce se auto otřásá na Vysočině

Rekonstrukce nejfrekventovanější dálnice v Česku se táhne a řadou úseků D1 stále řidiči jezdí jen s velkým sebezapřením. Není velkým tajemstvím, že nejhorší místa, co se týče drncání, jsou na Vysočině. Měřením to dokázal datový tým Českého rozhlasu.

V testu nejhůře dopadlo místo na 127. kilometru ve směru do Brna mezi Velkým Beranovem a Měřínem. Otřes trval 19 milisekund a okamžité přetížení působící na zadní kolo auta dosáhlo hodnoty 16 G, tedy šestnáctinásobku zemské gravitace.

A pak že je krize...

Šnečí farma Barkona Snails, která zhruba rok funguje na kraji Olomouce letos zpracovala několik stovek kilogramů hlemýždího masa. Poptávka po hlemýždích delikatesách se v Česku postupně zvyšuje, přičemž výrazný nárůst objednávek majitelé šnečí farmy evidují v předvánočním období.

„Lidé se postupně k šnečímu masu začínají vracet. Kupují ho například pro speciální příležitosti, jako jsou narozeniny. Nebo když chtějí své blízké překvapit něčím zvláštním,“ řekl spolumajitel šnečí farmy Barkona Snails Radek Koňárek. Zároveň se zvyšuje počet Čechů, kteří si šnečí pochoutky dopřávají pravidelně.

Jak jsem vařil šneky. Šneky necháme v bedýnce vyhladovět asi 5 dnů. Pak je naházíme do vařící vody, do které jsme dali trochu octa a hodně soli. Po uvaření je vyndáme a necháme vychladnout. Vidličkou vytáhneme šneka z ulity. Použijeme jen pevný delší sval, který je vidět. Zbytek vyhodíme, ulity vyvaříme a opláchneme. Sval najemno nasekáme, smícháme s utřeným česnekem, najemno nasekanou pažitkou, máslem, osolíme, opepříme. Směsí naplníme prázdné ulity a dáme do trouby na chvíli zapéct.

Čechům začíná chutnat šnečí maso, olomoucká farma ho zpracovala stovky kilogramů

Autor: