Úterý 23. dubna 2024, svátek má Vojtěch

Američané se dlouho trápili, ale mají postup

VANCOUVER Hokejisté Spojených států amerických se po vítězství nad Švýcarskem 2:0 stali prvními semifinalisty olympijského turnaje ve Vancouveru. Obě branky vstřelil v třetí třetině útočník Zach Parise. Soupeř USA v boji o finále vzešel ze zápasu hokejistů Česka a Finska, který skončil po uzávěrce.

Úvodní třetina se hrála pod taktovkou favorizovaných Američanů. Ti ji sice vyhráli na střely zcela jednoznačně 18:4, jenže recept na překonání brankáře Hillera se jim najít nepodařilo.

Na začátku třetí části už se však favorit dočkal. V končící 42. minutě musel na trestnou lavici švýcarský zadák Furrer a za pouhých 12 vteřin protrhl svou střeleckou smůlu v soubojích s Hillerem tečí Parise.

Necelé dvě minuty před vypršením základní hrací doby sáhli Švýcaři k oddechovému času a následně i ke hře bez brankáře, ale jejich odvahu potrestal svým druhým gólem Parise.