Sobota 28. ledna 2023, svátek má Otýlie
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Diskuse k článku

Anonymous je ideál přímé demokracie v praxi

ČESKÁ POZICE nabízí exkluzivní rozhovor s členem záhadného hnutí, které někteří experti již dnes nazývají „posledním bossem internetu“.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Foto

Šťoural

Síla informace
Jsem trochu postarší, na rozdíl od mého syna nepatřím k netové generaci. Palec nahoru, fandím vám. Nicméně těším se na to, až "anonové" trochu zestárnou - nemyslím věkově a jejich aktivity se obrátí i jiným směrem, než je acta. Např. zveřejněním konkrétních informací o rozkrádání v této zemi s konkrétními jmény, částky apod. by snad rozpohybovalo více lidí v odporu proti dalším daním a ořezávání svobod.Mě když bylo 30, tak jsem cinkal klíčema, potom se to nějak zvrtlo a dodnes lituju, že jsem na tom staromáku stál. Snad se to teď začalo ubírat správným směrem i když "rozlobené davy" na netu nejsou tak vidět, jako na náměstích a v ulicích.
0/0
12.2.2012 15:30
Foto

Sud

ucelený úvod do Anonymous pro začátečníky
http://canopycanopycanopy.com/15/our_weirdness_is_free
0/0
8.2.2012 19:45
Foto

Garbage

mediální vlhký sen -
mediální vlhký sen - teatrální senzace s estetikou béčkových trailerů a náplní velkých idealistických slov. noobové, kteří se nabalili na anonymous v posledních měsících, jsou pro celou skupinu celkem diskreditační.  vypovídací hodnota tohohle rozhovoru je podle mě tím pádem v podstatě nulová, jen dodává frázím na legitimitě fotografií, s níž se může člověk identifikovat. taky jsem dělal v pubertě bruteforce útoky, pasuje mě to na mluvčího hackerského disentu? 
0/0
8.2.2012 15:35
Foto

Btard

"Několik osamocených Anonů
"Několik osamocených Anonů tady je již dlouho. Ve větší míře se na území České republiky začali propojovat a stýkat až loni v září. Byla to zejména reakce na světové dění, inspirace úspěchy Anonymous v zahraničí. Lidé zjistili, že má smysl bojovat." a toto je velmi zavádějící informace. Českých Anonů, se kteří pohybují v komunitě /b/, /i/ wiki apod. a podíleli si na raidech Anonymous a lulz útocích je dost. Spíš je to tak, že do ted, než se tu aktivizovali moralfags, nikdo neměl potřebu si dávat jako profilovku Fakwse, vykřikovat, že je Anonymous a dávat rozhovory do médií jako člen Anonymous.
0/0
8.2.2012 15:19
Foto

Anonymous

mem
btw mem je zakladni jednotka socialni informace, neco jako je bit v informatice.
0/0
8.2.2012 14:42
Foto

Error

great troll
Great troll? taky se mi to nezdá.Jinak dobrej článek, thumb up
0/0
8.2.2012 13:50
Foto

Btard

moralfags
Pane Great Trolle, snad jste ještě měl zmínit, že oldfags považují moralfags za změkčilé buzíky, kteří si naivně myslí, že spasí svět. Anonymous kdysi znamenal hlavně cynismus, nihilismus, amorálnost a apolitičnost. Humor Anonymous byl hodně podobný humoru např. Trey Stonea a Matta  Parkera -  dělat si srandu ze všeho a ze všech, nebýt poplatný nikomu, ale útočit na všechny padni komu padni. A jen se bavit tím, jak jsou lidi zmatení, pohoršení, ubrečení, znechucení. Anonymous byly noční můrou všech spořádaných internetových uživatelů, správců a moderátorů diskuzních fór. Moralfags ze sebe jen dělají užitečné idioty tím, jak se propůjčují zcela konkrétním politickým ideologiím. Zatímco moralfags vezmou transparetny jdou bojovat za sociální spravedlosti nebo proti ACTA, oldfags založí skupiny na podporu ACTA a všem se vysmějí.    A že mají srandu ze serveru 9GAG, který z memů udělat vyprávění příběhů o strastech a slastech děcek za základních a středních škol. 
0/0
8.2.2012 12:29
Foto

Honzique

opravdu?
Great Troll :-)... to jsem jedinej komu se to nezda?....
0/0
8.2.2012 12:15
Foto

Astroman

Jásám
Mé srdce plesá, ještě to s námi není ztraceno, pokud existuje alternativa k odklaněčům státních peněz. Přímá demokracie je to co chci, ale zastupitelé ji zadarmo nevydají, proto se o ni musíme zasadit.
0/0
8.2.2012 12:06
Foto

Strojil

Podivná volba titulku
Dobrý den,domnívám se, že tento bombastický titulek čtenáře spíš odradí, což je škoda, protože rozhovor mi přišel velmi příjemně "střízlivý" a v podstatě až na toto jedno přehnané tvrzení o ideálech demokracie dokonce překvapivě věcný. Domnívám se, že pod lepším titulkem by si článek přečetlo více lidí, případně by při čtení nebyli předem naladěni na vlnu "velkohubí zbabělci nás budou učit o demokracii". Jinak děkuji za rozhovor, v bahnitých vodách české pseudožurnalistiky je to rozhodně svěží čtení.
0/0
8.2.2012 11:41
Foto

Miki

Přímá demokracie v praxi? Ta
Přímá demokracie v praxi? Ta potřebuje nějaký donucovací orgán. Mě to spíš připomíná libertariánskou individualistickou anarchii. :)
0/0
8.2.2012 7:51
Foto

Stradlin

Palec nahoru, ale má to jen
Palec nahoru, ale má to jen jedinou vadu na krase. A to takovou, že mi tam vlastně nic nevadí, to mě vždy nejvíc děsí, ...
0/0
8.2.2012 7:34