23. listopadu 2009 20:44 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Antonio Banderas postaví hotel a bude se v něm scházet s milovníky vína

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
Antonio Banderas | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Antonio Banderas | foto: Reuters

MADRID Španělský herec Antonio Banderas oznámil, že se chce pustit do podnikání v turistice spojené s vínem na svých vinicích na severu Španělska, kde hodlá postavit hotel. Uvedl to pro nedělní přílohu španělského deníku El Mundo.

"Mám v úmyslu například pořádat konference o vínu a literatuře. Chci rozvíjet turistiku spojenou s vínem," řekl devětačtyřicetiletý herec. "Uvažujeme o tom, že tu postavíme hotel, v němž by se scházeli milovníci vína, poněvadž to je kouzelné místo," dodal.

Banderas v březnu koupil padesátiprocentní podíl na pozemcích na březích řeky Douro na severu Španělska. Vinice nazvaná Anta Banderas o rozloze 250 hektarů plodí červené a růžové víno odrůd Cabernet Sauvignon, Merlot a místní druh Tempranillo.

Ročně se tu stočí na 60.000 lahví vína. Podle Banderase je vinice schopna produkce až dvou milionů lahví ročně, aniž by utrpěla kvalita. "Avšak až dosáhneme takového čísla, budeme muset myslet na další rozvoj. Chceme získat stabilní postavení především na španělském a evropském trhu, pak se soustředíme na trh americký, který je složitější a liší se podle jednotlivých států," řekl herec.

Antonio Banderas má od roku 1996 za manželku americkou herečku Melanii Griffithovou, s níž má dvanáctiletou dceru. Pracuje rovněž jako režisér a nedávno se v Londýně zúčastnil natáčení posledního filmu Woodyho Allena.

Banderas debutoval pod vedením Pedra Almodóvara v roce 1982 ve filmu Labyrint vášní. O pět let později si pod jeho taktovkou zahrál gaye ve snímku Zákon touhy, jejich další počin Ženy na pokraji nervového zhroucení byl nominován na Oscara. Známé jsou též jeho filmy Philadelphia, Desperado či Zorro.

ČTK
Najdete na Lidovky.cz