Čtvrtek 18. dubna 2024, svátek má Valérie

Arsenal selhal hned v úvodu

Manchester United vybojoval postup do finále Ligy mistrů v prvních jedenácti minutách

LONDÝN Sebevědomě plánovali hráči Arsenalu útok na finále Ligy mistrů, ale dva góly soupeře v úvodní jedenáctiminutovce udělaly ze zbytku zápasu pouhou formalitu. Manchester United v semifinálové odvetě nakonec londýnského rivala porazil 3:1 a pomalu spřádá plány na obhajobu a raduje se z prodloužení série neporazitelnosti v milionové soutěži na 25 zápasů.

„Jestli to bylo jedno z největších zklamání v kariéře? Bylo vůbec největší,“ posteskl si trenér Arséne Wenger po prohraném utkání.

Po výhře 1:0 v prvním utkání stvrdil včera Manchester united postup dvěma rychlými góly, které dali Pak Či-Song a Cristiano Ronaldo, zápas pak pohodlně dovedli do vítězného konce. „Začátek jednoznačně rozhodl, vzalo jim to vítr z plachet. Mají mladý tým, který se z takového úderu už nevzpamatoval,“ pochvaloval si kouč Manchesteru Alex Ferguson rychlý úder.

Arsenal sliboval svému odvěkému rivalovi těžký zápas, ale místo toho mu nabídl postup na stříbrném podnosu. „Naši fanoušci se těšili na velký večer. A když zklamete lidi, kteří za vámi stojí, to opravdu bolí,“ pokračoval Wenger v pesimistickém tónu.

Ferguson se zastal Wengera Vše způsobil okamžik ze sedmé minuty, kdy po zpáteční přihrávce Ronalda podklouzl levý obránce Gibbs a nabíhající Pak Či-Song se dostal do nečekané šance, kterou přesně zakončil.

A protože se londýnský klub vzpamatovával z těžké rány velmi ztěžka, využili hosté jeho slabší chvíle ke smrtícímu zásahu, o který se zasloužil už Ronaldo sám přesnou ranou z trestného kopu.

Po dvou gólech se zápas v podstatě jen dohrával. Arsenal už nebyl v takovém rozpoložení, aby byl schopen vstřelit potřebné čtyři branky. V druhé půli se jim alespoň podařilo vstřelit bezcenný gól útěchy.

„Vím přesně, jak se Arséne cítí. Když pracujete tak tvrdě a jste u týmu tak dlouho, zasloužíte si nějaký úspěch. Ale já si nemyslím, že by se velikost trenéra měla měřit jen podle toho, jestli vyhraje Ligu mistrů,“ zastal se Wengera Ferguson, který se už těší na římské finále.

***

Arsenal 1 Manchester United 3

Branky: 76. Van Persie z pen. - 11. a 61. C. Ronaldo, 8. Pak Či-song. První zápas: 0:1, postupuje Manchester United. Arsenal: Almunia - Sagna, Touré, Djourou, Gibbs (46. Eboué) - Walcott (63. Bendtner), Fabregas, Song, Nasri -Van Persie (79. Vela), Adebayor. Trenér: Wenger. Manchester United: Van der Sar -O'Shea, Ferdinand, Vidic, Evra (65. Rafael) - Fletcher, Carrick, Pak Či-song - C. Ronaldo, Anderson (63. Giggs) - Rooney (66. Berbatov). Trenér: Ferguson.