Neděle 29. ledna 2023, svátek má Zdislava
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Diskuse k článku

Ať lid jásá, že bude přímá volba prezidenta. Má to ale háčky.

Projde-li ústavní novela Senátem, bude cesta k volbě prezidenta občany teprve v půli. Chtějí ji mít zavedené strany pod kontrolou?

 

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Foto

Tomas.Havlik@Homecorporation.C

???
... tak si říkám, kde máme chléb, když už máme hry o prezidenta. V současné politické situaci, v době ekonomické krize, v době deficitu kvalitních politiků, je úžasné předat volbu hlavy státu do rukou národa, který 20 let volí stejné politické strany, jehož politická příslušnost je kam vítr tam plášt. Vůbec by mě nepřekvapilo kdyby byl jako prezident zvolen idot hudby K. Gott, nebo jemu podobní... Jsem zděšen z toho jak se naše politická "elita" snaží za každou cenu zalíbit voličům, ikdyž to bude stát pár set miliónu navíc z již tak deficitního státního rozpočtu. Nehrajme si na demokracii, když to neumíme. Proč volit prezidenta přímo, když nejsme prezidentský ani poloprezidencký systém a tedy prezident nic nerozhoduje.
0/0
17.12.2011 12:28
Foto

Grey

Souhlas
 undefinedDalší absurdita, proč přímá volba, když v podstatě  šlo politikům jen o to, omezit dosavadní pravomoci už tak slabých stávajících , leč nepřímo volených, prezidentů. Chléb tedy nebude, stačí "potróblé" hrátky.
0/0
17.12.2011 14:19