Baník Ostrava 1:0 FK Teplice

Branka: 48. Zeher. Rozhodčí: Jílek - Kordula, Adámková. ŽK: Vašek, Neuwirth, Lička, Marek -Ljevakovič, Rosa. Diváci: 5384. Poločas: 0:0.

Baník Ostrava: Vašek - Zawada, Neuwirth, Bolf, Tchuř - Rajtoral (90+1. Hable), Lička, Marek, Mičola (69. Vácha) - Zeher, Lukeš.

Teplice: Grigar - Vidlička (82. Elsamni), Klein, Lukáš, Rosa - Ljevakovič, Matula, Vachoušek, Stožický (46. Doležal) - Mahmutovič, Vondrášek (71. Mareš).

Ostravští si zhluboka oddechli. Jejich čekání na vstřelený gól skončilo po 334 minutách a střelecké probuzení odnesly Teplice. Rajtoral zatáhl míč do pravého rohu a jeho přízemní centr mířil do náruče brankáře Grigara, jenže místo toho doskákal do sítě. Na svědomí to měl útočník Zeher, který míč zřejmě špičkou kopačky posunul okolo padajícího Grigara. Teplice sice byly po většinu utkání nebezpečnější, ale poprvé na jaře prohrály.

TRENÉŘI PO UTKÁNÍ

Karel Večeřa (Ostrava): „Před zápasem jsme bojovali sami se sebou, buďme rádi aspoň za tohle. Po vstřelené brance si hráči zaslouží pochvalu.“

Jiří Plíšek (Teplice): „V prvním poločase jsme si zasloužili vést, měli jsme dvě velké příležitosti. Pak jsme dostali hloupý, možná dokonce vlastní gól.“