Středa 24. dubna 2024, svátek má Jiří

Baroš i Koller zase střílejí ve velkém

FOTBAL V ZAHRANIČÍ

LONDÝN Dvanácté výročí trenéra Arsena Wengera na lavičce londýnského Arsenalu se překvapivě nevyvedlo. Na domácím Emirate Stadium „Gunners“ prohráli s nováčkem z Hullu 1:2 a přišli o vedení anglické fotbalové ligy. Favorit nevyužil mnoha šancí, dovolil soupeři otočit výsledek dvěma rychlými góly a propadl se na čtvrtou pozici.

Tabulku vede Chelsea, která na hřišti Stoke zvítězila 2:0. Petr Čech neměl moc práce a vychytal třetí letošní ligovou nulu. Londýnský celek je první díky lepšímu skóre před Liverpoolem. Oba lídři ještě v soutěži neprohráli.

BERLÍN Mistrovský Bayern Mnichov neuspěl v Hannoveru a prohrál podruhé za sebou a momentálně je až na deváté příčce.

David Jarolím s kapitánskou páskou dovedl na první místo Bundesligy Hamburk, který porazil nejtěsnějším rozdílem Mönchengladbach. Divoké utkání s hokejovým výsledkem 5:4 nabídl zápas Brém s Hoffenhaimem.

MOSKVA Český útočník Jan Koller vstřelil v ruské lize další dva góly, jimiž pomohl samarským Křídlům sovětů k domácí remíze 3:3 s Dynamem Moskva. Ve vypjatém zápase, v němž padly tři červené karty, domácí celek nejprve smazal dvoubrankovou ztrátu, ale o vítězství nakonec přišel gólem z penalty v páté minutě nastaveného času.

Koller tak má po svém letním příchodu do ruské ligy na kontě už čtyři góly a je nejlepším českým střelcem. Celý zápas odehrál za Samaru i jeho krajan Jiří Jarošík.

ŘÍM Fotbalisté AC Milán napravili nepřesvědčivý start do sezony dnešní výhrou 1:0 v derby s městským rivalem Interem. O jedinou branku zápasu se v první půli postaral hvězdný Brazilec Ronaldinho. AC se tak posunul na šesté místo, naopak Inter přišel o vedení v tabulce. Lazio Řím pokračuje ve výborném startu do sezony. Vyhrálo 3:1 na hřišti FC Turín. K výhře přispěl i český stoper David Rozehnal. Juventus Turín uhrál na hřišti Sampdorie Janov bezbrankovou remízu. Sampdoria, která remizovala už potřetí za sebou a stále čeká na první výhru v sezoně, je sedmnáctá. Za Juventus odehráli celý zápas i čeští fotbalisté Pavel Nedvěd a Zdeněk Grygera.

ISTANBUL Milan Baroš pokračuje v Turecku ve svém střeleckém galapředstavení. Potřetí za sebou vstřelil v dresu Galatasaraye Istanbul dvě branky. Tentokrát pomohl k vítězství 4:1 v proti Konyasporu. Kanonýr své střelecké probuzení potvrdil již po osmi minutách.