Čtvrtek 18. dubna 2024, svátek má Valérie

Bauer dofinišoval do desítky

LAHTI Český lyžař Lukáš Bauer skončil devátý v závodu Světového poháru na 15 kilometrů volnou technikou v Lahti. Z druhého vítězství v kariéře se radoval ruský běžec Alexander Legkov, za nímž Bauer zaostal o 37,5 sekundy.

Stříbrný medailista z klasické patnáctky na mistrovství světa v Liberci si devátou příčku pochvaloval. „Spokojenost velká. Odjížděl jsem dobojovat sezonu, trenér očekával, že by to mělo být těžký bojování, že se výrazně projeví tréninkové výpadky během sezony,“ řekl Bauer.

Závod začal i s ohledem na kopcovitý profil opatrně a na prvních mezičasech se pohyboval na hranici dvacítky.

„Snažil jsem se zvyšovat tempo a vylepšovat umístění. Na konci druhého okruhu mě dojel PillerCottrer a v posledním kole jsem jel s ním,“ uvedl Bauer.

I díky spolupráci s jednatřicetiletý českým reprezentantem dojel Ital druhý o 7,5 sekundy za Legkovem a ujal se vedení v průběžném pořadí distančních závodů SP.

Stále ve hře o malý glóbus Bauer na Pietra Pillera-Cottrera ztrácí na čtvrtém místě sto bodů. Dosud byl první v tomto hodnocení Němec Axel Teichmann, který však doběhl až na 56. místě a klesl na třetí pozici. Bauer za ním zaostává jen o 26 bodů. „Je potěšitelné, že jsem předjel Colognu, Olssona i Teichmanna a snížil jejich náskok v distancích. Jsem stále ve hře o tři místa v hodnocení malého glóbu,“ řekl Bauer s tím, že důležitý bude výsledek z nadcházející klasické padesátky v Trondheimu.

„Kdybych byl do třetího místa, tak by třeba mohla být šance na malý globus,“ dodal loňský vítěz Světového poháru.

Vedoucí muž celkového pořadí SP Dario Cologna obsadil 12. místo a jeho náskok před druhým Petterem Northugem z Norska, jenž doběhl sedmý, se ztenčil na 89 bodů.

Z českých závodníků se do elitní třicítky vešel ještě Martin Koukal, který obsadil 20. místo se ztrátou jedné minuty a pěti sekund na vítěze a poprvé v sezoně bodoval.

eMimino soutěží: Vyhrajte balíček v hodnotě 1 000 Kč z dm drogerie

Milovníci kosmetiky pozor! Tento týden soutěžíme o pět velkých balíčků v celkové hodnotě 5000 Kč. Zapojte se do soutěže a vyhrajte lákavý balíček...