Středa 24. dubna 2024, svátek má Jiří

Berdycha v Monte Carlu zradil kotník

MONTE CARLO Tenista Tomáš Berdych vypadl na antukovém turnaji série Masters v Monte Carlu v třetím kole. Český hráč včera sice získal v duelu se Španělem Fernandem Verdaskem první set, ale na začátku druhé sady si poranil kotník a prohrál 7:5, 3:6 a 2:6. Verdaskovi tak podlehl poprvé po dvou letošních výhrách.

Zápas ovlivnil Berdychův nenápadný skluz na začátku druhého setu. Český tenista pocítil bolest v pravém kotníku v průběhu třetí hry, kterou ztratil. O pauze mu fyzioterapeut Michal Novotný nohu protahoval, ale pohyb české jedničky od té doby nebyl ideální a ze hry se vytratila jistota.

Verdasco vycítil šanci na zvrat, posílal míče co nejvíc do stran a set vyhrál 6:3. Před třetí sadou Novotný Berdychovi kotník zavázal. Berdych se snažil, jenomže míče z jeho rakety měly o poznání menší razanci a povzbuzený Verdasco už nedal českému hráči šanci.