10. května 2010 21:18 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Berlusconiho manželka bude po rozvodu dostávat osm milionů měsíčně

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
Rozvod. Veronica Lariová (52) nemá pochopení pro zálibu Silvia Berlusconiho (72) v krásných dívkách. Ani když jde o volební kampaň. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Rozvod. Veronica Lariová (52) nemá pochopení pro zálibu Silvia Berlusconiho (72) v krásných dívkách. Ani když jde o volební kampaň. | foto: ČTK

ŘÍM Rozvodové řízení italského premiéra Silvia Berlusconiho o víkendu pokročilo kupředu, když se právníkům podařilo dosáhnout dohody o finančním vypořádání s jeho manželkou Veronikou Lariovou. Ta by měla měsíčně dostávat 300.000 eur (7,8 milionu Kč) a doživotně by měla mít k dispozici vilu Belvedere v Macherio u Milána.

Dohody obě strany dosáhly v sobotu, a tím byl učiněn krok směrem k odluce manželů, která podle italského zákona předchází rozvodu. O ten třiapadesátiletá Veronica Lariová požádala loni v květnu a jako důvod uvedla Berlusconiho milostné aféry s mladými dívkami. Popudem byl údajný vztah s osmnáctiletou studentku Noemi Letiziovou. Premiér se tehdy zúčastnil narozeninové oslavy Letiziové, zatímco narozeniny svých dětí opominul. K plnoletosti prý studentce věnoval náhrdelník posázený diamanty.

Bývalá herečka Veronica Lariová požadovala, aby jí premiér vyplácel 43 milionů eur ročně (více než 1,1 miliardy korun), tedy přes 3,5 milionu eur měsíčně (asi 91,5 milionu korun).

Nevyřešené zůstává rozdělení majetku mezi děti. Berlusconi má pět dětí, matkou tří mladších dětí Barbary, Eleonory a Luigiho je Lariová. Dvě starší, Marina a Piersilvio, pocházejí z prvního Berlusconiho manželství.

Podle agentury ANSA dětem Lariové zřejmě připadne nějaká role v rodinném majetku, kde se již nějakým způsobem uchytily: Eleonora zahájila stáž v holdingu Fininvest, Luigi je ve správní radě společnosti Mediolanum a Barbara chce nabývat zkušenosti v nakladatelství Montadori, jehož prezidentkou je Marina.

ČTK
Najdete na Lidovky.cz