15. prosince 2008 12:42 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Běží ti čas, občane

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
Dopravní kontrola - ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Dopravní kontrola - ilustrační foto | foto: Lidové noviny

PRAHA Trojice pražských policistů počátkem července zastavila vůz, který řídil muž, jenž nevlastnil řidičský průkaz. Muži zákona údajně řidiče odvezli na odlehlé místo. Tam se ho podle Inspekce ministerstva vnitra ptali, "nakolik si cení svoji svobodu", a jeden z policistů mu vyhrožoval fyzickou újmou. Nakonec muže propustili se slovy "běží ti čas".

"Tři policisté z pražského Zličína čelí obvinění ze zneužití pravomoci veřejného činitele, přijímání úplatku, nadržování a vydírání muže, který řídil vůz, ačkoliv k tomu neměl oprávnění," sdělila mluvčí Inspekce ministra vnitra Martina Lídlová.

Policisté v následujících dnech prý muži několikrát telefonovali a požadovali domluvenou finanční hotovost. Řidič policistům nakonec předal 10.000 korun.

Inspekce navrhla zahájit proti policistům trestní stíhání, státní zástupkyně Obvodního státního zastupitelství pro Prahu 1 tomuto návrhu vyhověla. Obviněným hrozí až osm let vězení.

Lidovky.cz, ČTK
RODIČE ZNAJÍ: Takhle reálně vypadá rodinná dovolená!
RODIČE ZNAJÍ: Takhle reálně vypadá rodinná dovolená!

Z reklamního letáku cestovní společnosti se směje manželský pár sedící na úhledném plážovém lehátku. Před ním si společně hrají děti. A teď zpátky do reality, takhle rodinná dovolená většinou nevypadá.