18. ledna 2010 16:49 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Black Eyed Peas ukážou Praze svou nesmrtelnou energii

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
Hiphopová kapela Black Eyed Peas zavítá v květnu do Prahy. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Hiphopová kapela Black Eyed Peas zavítá v květnu do Prahy. | foto: Universal Music.

Americká hiphopová kapela Black Eyed Peas vystoupí 16. května v pražské O2 areně v rámci světového turné k novému albu The E.N.D. Název neznamená konec, jak by se mohlo zdát. Zkratka naopak odkazuje k nezměrné energii hudebníků - The Energy Never Dies. Vstupenky budou v prodeji od pátku.

Držitelé tří amerických hudebních cen Grammy do Prahy přivezou obří pódium s molem předsunutým až doprostřed areny. To umožní bezprostřední kontakt kapely s publikem. Kvůli rozloze pódia bude však snížena kapacita O2 areny. Turné odstartovali Black Eyed Peas v září v Japonsku, v říjnu následovala Austrálie a Nový Zéland, v únoru až dubnu přijde na řadu Severní Amerika a v květnu se svých oblíbenců konečně dočkají i obyvatelé starého kontinentu.Kapela Black Eyed Peas vznikla v roce 1995, roku 2003 do ní přišla zpěvačka Fergie. Ve formaci s ní vystupují multiinstrumentalista will.i.am, zpěvák apl.de.ap a rapper Taboo. Album The E.N.D. je jejich páté. Za uplynulý rok jsou Black Eyed Peas nominováni na šest cen Grammy. Jestli uspějí, se dozvědí 31. ledna v Los Angeles, kde se uskuteční slavností ceremoniál předávání ocenění.

Nejznámějšími skladbami kapely jsou hity Shut Up, Lets Get It Started nebo Don't Lie. Singl Meet Me Halfway se v současnosti drží na špici světových hitparád.

Hiphopová kapela Black Eyed Peas zavítá v květnu do Prahy.

Frontman kapely will.i.am byl jednou z ústředních postav prezidentské kampaně Baracka Obamy. Pro současného amerického prezidenta složil hudební koláž Yes We Can a písně  America's Song a It's A New Day.

Zpěvačka Fergie je rovněž známá jako filmová a televizní herečka. Vedle řady dětských rolí si zahrála i v muzikálu Nine (Devět). V roce 2006 vydala Fergie své první a zatím jediné album Dutchess.
Pražský koncert pořádá vlastník a provozovatel O2 areny společnost Bestsport ve spolupráci s agenturou AEG Live.

Vstupenky v cenách od 1090 korun se na terminálech Sazka začnou prodávat v pátek 22. ledna. O den později bude možná i jejich rezervace na webu.

Lidovky.cz, ČTK
Najdete na Lidovky.cz