Pátek 22. září 2023, svátek má Darina
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Diskuze

Bláhové snění (47.) Kolik bylo sepsáno evangelií?

Zlomky z Nag Hammádí věří, že Ježíš učil žáky dopídit se ke království nebeskému poznáváním, duchovní disciplínou a prožitkem božské esence.

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
I nejvzdělanejší a nejbojovnější rabiim i rebecim
by se pod seriál nepodepsali, důvod pod č. 49. Byl jsem blízko člověku, co se jako samouk z knihy naučil hebrejsky, s jednou maličkou chybičkou, co se vloudila hned na začátku toho učení, mylně četl hebrejštinu zleva doprava. Když si překopírujete libovolný hebrejský text, překlopí vám to směr psaní i dalších literek.... Podobně východiska čtení písemných textů, bez kontaktu s živým prostředím, verifikací, ověřením experimentem.
0 0
možnosti

Roman Sláma

8. 2. 2013 17:50
Celibát.
Jednoduché. Uznejte, že byl Ježíš ženatý, či alespoň sexuálně aktivní a zrušte nesmyslný celibát. Pak možná nebudou sexuálně frustrovaní kněží zneužívat malé děti. Je to hnus. Jen kvůli nějakému lpění na dávno zaprášených dogmatech. Je snad poměr pedofilů v jiné sociální skupině tak obludně vysoký jako v katolické církvi??
0 0
možnosti

7. 1. 2013 11:08
Děkuji všem
Děkuji připspěvatelům za odkazy a jejich pohled na věc. Myslím, že všichni, kteří se zde vyjádřili, mají velmi přínosné informace a že jakýkoliv názor nám (mně určitě) může pomoci být nad věcí a s rozumem v hrsti. Nepřikláním se ani k jednomu názoru, ale zdravím Vás všechny s úctou k vašim pohledům na věc.
0 0
možnosti

Jiri12

4. 1. 2013 18:43
Dva skutečně svobodní lidé
se nikdy nemohou dostat do disharmonie nebo sporu :-))Buďme svobodní a přejme svobodu víry (nebo nevíry) i panu Kurasovi :-))Mě jeho texty, zkratky a zjednodušení, obvykle iritují tak, že se musím znovu ponořit mnohem hlouběji, než obvykle, a za to mu velmi děkuji.
0 0
možnosti

Karel 10253

7. 1. 2013 8:11
katolická církev
Milý pane Cardio,Pozorně jsem si pročetl články, které nabízíte jako odpověď panu Kurasimu. Nechci s Vámi polemizovat o tom, jestli byl Ježíš ženatý a nebo jestli vstal z mrtvých a vystoupil na nebesa. Jenom je pro mne nedostatečné, když nabízíte jedny webové stránky a ještě k tomu jenom jednoho autora.Mě hlavně zajímá historie a současná činnost této církve mimo níž není spasení. A jejíž jediným zdrojem moudrosti je Bible Svatá.Nabízím Vám dvě krátká videa o činnosti této organizace. http://www.youtube.com/watch?v=wMvbg6u4uRs http://www.youtube.com/watch?v=HtOSk3-fcvs  ;
0 0
možnosti