Sobota 25. března 2023, svátek má Marián
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Diskuse k článku

Blbá nálada hned tak nezmizí

Odehrává-li se prezidentská volba na základě vyhraněného negativismu, kam toto negativní uvažování povede? Jaké „světlé zítřky“ nás čekají?

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Foto

J46a52n 68S39c95h64n45e45i47d21e43r 3324938756666

Když dva dělají totéž ...
 není to totéž. Zeman podle mého soudu nikdy neodtrhoval odsun od toho, co předcházelo. Kdyby Schwarzenberg svému výroku předsadil jasné stanovisko k tomu, co předecházelo, určitě by si takto nenatloukl.Avšak Dienstbier je rozčílený a proto nepřesný. Ony ty výroky (jak je uvádí Dientbier) opravdu nejsou totožné, a stojí za to se nad tím zastavit, spíše než mávnout rukou:(Zeman) "Tento (komunistický) systém nevznikl 25. února 1948. Tento systém má svoje genetické kořeny minimálně v porušování demokracie po roce 1945, ať už jde o transfér německého obyvatelstva přesně v duchu stalinských migračních přesunů,"(Schwarzenberg) "Já jsem vždy říkal, a na tom trvám, že to, co jsme v roce 45 spáchali, by dneska bylo odsouzeno jako hrubé porušení lidských práv a asi by tehdejší vláda, včetně prezidenta Beneše, by se octli v Den Haagu."
0/0
26.1.2013 14:53
Foto

Selinux

víte,
mohu se mýlit, ale kdyby býval chtěl K.S. skutečně otevřít tuto citlivou otázku, mám za to, že tak mohl učinit už třeba jako ministr ZV, mám za to, že by k tomu měl i mnohem více příležitostí i pravomocí než jako případný president (za předpokladu že by býval byl zvolen), také mám za to, že němce   daleko víc trápí problémy s islámskými přistěhovatelci  než s odsunem po 2.svět. z těchto voleb mi zbude nepříjmná pachuť inzerátu od bývalého estébáka, který (jak se domnívám) věděl na jakou národní strunu zacílit a také nenaplěné přání Klausovy emigrace 
0/0
26.1.2013 16:33