Boleslav spasil žolík Řezníček

Středočeši vydřeli těsnou výhru až ve druhém poločase, na cestu z herní krize to však nevypadá

MLADÁ BOLESLAV Fotbalisté Mladé Boleslavi ukončili čtyřzápasovou sérii bez vítězství a v utkání 15. kola první ligy po více než měsíci zvítězili, když včera porazili Bohemians Praha 1:0. Boleslav však nebyla daleko od další ztráty, protože tříbodový zisk jí přinesl až pět minut před koncem střídající útočník Jakub Řezníček.

Boleslavská jízda se s blížícím se koncem podzimní sezony zadrhla a nepovedenou sérii Středočeši toužili ukončit se soupeřem, který se letos z návratů ze hřišť soupeřů vrátil s jediným bodem. Duel Boleslavi s Bohemians však znovu jasně naznačil, jak může papírové předpoklady změnit momentální psychické rozpoložení obou týmů.

„Rodilo se to velmi těžce a rozhodl šťastný gól. Ale jsem rád, že hráči pochopili, že pokud se jim úplně nedaří, tak můžou zápas zlomit vůlí a bojovností, přestože tam ta kvalita třeba chyběla,“ přiznal po zápase trenér Mladé Boleslavi Pavel Hapal.

Na Boleslavi bylo vidět, jak poslední výsledky otřásly se sebevědomím jejích hráčů, zatímco Pražané po minulé výhře nad Spartou ve městě automobilů vystoupili hodně odvážně a s favoritem se popasovali ve vyrovnané partii.

Boleslav před zápasem 198 minut nedokázala vstřelit branku a tápání v ofenzivě se promítlo i do dnešního souboje. Ani při úvodním náporu si domácí čistou šanci nevypracovali. „O to víc byl dnešní zápas těžší. Na hráčích bylo znát, že je ta momentální situace svazuje. Uvažoval jsem i o nějakých změnách v sestavě, ale nakonec jsem se rozhodl pro tu jedenáctku, která byla po většinu podzimu úspěšná,“ uvedl Hapal. Stálo při nich štěstí Jestli domácí fanoušci čekali, že jejich tým se po poločase zvedne, muselo se jejich zklamání prohloubit ještě víc. Boleslav navíc upustila od kombinační hry a zkoušela soupeře přehrát neúčelnými nakopávanými míči.

Soustředěná obrana Bohemians, která si dnes odpustila přehmaty z minulých zápasů, však fungovala spolehlivě. Deset minut před koncem ji vystrašil střelou nad střídající Nečas.

„Učíme se, na jaře snad přivezeme bodů víc. Stejně jsou v lize klíčové zápasy na domácím hřišti. Když za týden porazíme Budějovice, tak budeme mít devatenáct bodů, což bude výborný odrazový můstek pro zbytek sezony,“ věřil trenér Bohemians Praha Luboš Urban. Boleslav se dočkala spásy až ve chvíli, kdy už na stadionu ve tříbodový zisk věřil málokdo. Pět minut před koncem po nenápadné akci propadl míč mezi stopery Bohemians a střídající Řezníček ve skluzu dotlačil míč za brankovou čáru.

„Rozhodl takový gól negól. Ani nevím, jestli to Řezníček nějak tečoval. Sahali jsme po bodu, byli jsme blízko, ale nemáme se za co stydět,“ nevěšel hlavu Urban. „Boleslav považuji za silnější tým než Spartu. Kromě úvodního tlaku se do větší šance nedostala. To je dobrá vizitka.“ dodal.

***

FK Mladá Boleslav 1 Bohemians Praha 0

Branka: 85. Řezníček. Rozhodčí: Královec - Zlámal, Kovařík. ŽK: Papadopulos, Procházka, Rajnoch - Grznár, Fenyk, Macháček. Diváci: 3160. Poločas: 0:0. Boleslav: Miller - Kalina, Procházka, Janíček, Mach - Mendy (73. Nečas), Rajnoch, Sylvestre, Poláček (38. Kysela) -Pecka (57. Řezníček), Papadopulos. Bohemians Praha: Belaň - Macháček, Turtenwald, Horáček, Grznár - Dobeš (82. Vošahlík), Demeter - Fenyk (70. Galbavý), Zoubek, Jeslínek - Kincl. HODNOCENÍ LN ** *

2. týden: Vyhrajte dobroty pro batolata v hodnotě 3 466 Kč

Zúčastněte se volby jména roku 2024 a správně odpovězte na soutěžní otázku.