23. srpna 2010 11:10 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Bouřky řádily na Mostecku. V noci se přeženou celými Čechami

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
Pozor na přívalové deště, silný vítr a bouřky. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Pozor na přívalové deště, silný vítr a bouřky. | foto: Shutterstock

PRAHA V Čechách by do úterního rána při bouřkách doprovázených přívalovými dešti mohlo ojediněle napršet až 30 milimetrů za hodinu. Déšť může rozvodnit menší toky, zatopit sklepy a níže položená místa. Bouřky mohou doprovázet kroupy a nárazy větru kolem 70 kilometrů za hodinu.

Upozorňuje na to Český hydrometeorologický ústav. Aktuální výstraha před silnými bouřkami platí od dnešního poledne do úterních 6:00, stupeň nebezpečí je podle hydrometeorologického ústavu nízký. Varování se týká všech českých krajů a Vysočiny.

Podívejte se, jak bude v září

Meteorologové před pondělním příchodem bouřek varovali už v neděli. Zvlněná studená fronta postupuje přes střední Evropu jen velmi zvolna k východu, před ní do Česka proudí teplý vzduch od jihu. Bouřky se mají vyskytnout před uvedenou frontou a při jejím postupu.

Meteorologové varují před silnými bouřkami a přívalovými dešti. Podívejte se na aktuální předpověď počasí.


V noci na pondělí bouřky už řádily v oblasti Mostu, Lovosic a Bíliny. Padaly kroupy a vítr dosahoval rychlosti až 90 kilometrů za hodinu. Podle radarových odhadů spadlo v některých místech i 30 milimetrů srážek.

Bouřky, deště a ničivé záplavy zasáhly v srpnu Českou republiku dvakrát. Nedávno zpustošily Liberecký kraj a Děčínsko na Ústecku, kde se z jejich následků vzpamatovávají lidé a firmy dodnes. Před týdnem pak dvě vlny prudkých bouří postihly i Prahu a její okolí.

ČTK, hsHelena Stinglová
Najdete na Lidovky.cz