Čtvrtek 8. prosince 2022, svátek má Květoslava
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Diskuse k článku

Bradáčová sice vyšachovala Martince, ale důsledky ustojí jen stěží

Střet pražské vrchní státní zástupkyně s ředitelem protikorupční policie nikdy neměl takto kulminovat. Její kredit taje jako loňský sníh.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Foto

Ongbak

Komentar
Dobrý den, tedy musím říct,  že takovýto bullshit bych na ČP nečekal a už vůbec ne od pana Schneidera..:-( Z celé analýzi je cítit předpojatost / a snaha si Vásš závěr nějak vyfutrovat argumenty / spíše Vaše..od bývalého analytika BIS bych takovou slabotu nečekal..a to Vaše články mám moc rád. Zatím,
0/0
7.5.2013 7:56
Foto

Synku, nauč se česki
.
0/0
7.5.2013 20:26
Foto

J51a81n 91S16c63h96n10e57i62d53e81r 3214528156736

Nečtěte to prosím předpojatě,
a pak snad dospějete k tomu, co jsem se snažil (možná nedokonale) sdělit. Bradáčová si podle mého soudu "naběhla" a původní - jak se ukázalo, nepodložené - nařčení prostě neustála a nedoložila. Tím navodila situaci, v níž ředitel útvaru rezignoval. To není standardní jednání, řeknu-li to diplomaticky, a v žádném případě by se to standardem stát nemělo. 
0/0
7.5.2013 7:45
Foto

V.Hricák

A co měla ,podle vás,
A co měla ,podle vás, Bradáčová dělat?Měla čekat,až Martinec kauzu dotvoří rozešle,s patřičným komentářem,prostřednictvím "nezávislých" médií do světa?Pak už by bylo asi pozdě.Novináři by kauzu přiměřeně nafoukli,doplnili svými,často pochybnými hypotézami a pak už by jsme byli pouze svědky toho,jak je Bradáčová odvolána za nadšeného jásotu zmanipulovaného davu.A kmotři,napojení na politiky všech úrovní a politických stran  by mohli dál pokračovat v započatém díle.
0/0
7.5.2013 9:40
Foto

J46a13n 50K86u11l37i16h35r91a88c24h 9523752147806

Díky ctenariCP za níže zveřejněný odkaz
 Díky Díky ctenariCP první příspěvek v diskuzi) za zveřejněný odkaz http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/milan-smid.php?itemid=19787             Z odkazu jsou nejen popsány okolnosti, z nichž to na tisíc honů páchne jako vyrobená kauza - možná nejen na Bradáčovou, ale i na Martince, ale je tam také celý přepis rozhovoru na Frekvenci 1. Většina lidí asi původní rozhovor neslyšela (ani já) a zná jen to, co média rozmazala, tedy dovětek vrchní státní zástupkyně, o němž se domnívala, že už do éteru nejde.  Ve vysílání se chovala s "boží" trpělivostí bezchybně profesionálně, ačkoliv nejedna česká mediální hvězda z rozhodovací sféry při takto vedených rozhovorech opouští mikrofon  (nebo ho ze sebe strhává), příp. pronese, že novináři jsou žumpa, a opouští studio. Že byla p. Bradáčová naštvaná, se nedivím, ale ve vysílacím čase to ustála až do konce. Že si pak ulevila, bylo neprofesionální, ale že byly mikrofony pro nahrávání ještě zapnuté, se v dané konstelaci nejeví jako žádná náhoda. Nejhorší prohřešek vrchní státní zástupkyně byl, že přímočaře obvinila ÚOKFK, ačkoliv důkazy pro to asi nemohla mít.Po přečtení záznamu rozhovoru na F1 (toho, co skutečně šlo do vysílání) ovšem pro sebe předpokládám, že  tak na 99% šlo o uměle a záměrně vyvolanou mediální kauzu, v níž L.X. Veselý sehrál roli užitečného idiota. V Česku se vyrábí zákulisí umělé dokumenty a umělé kauzy na lidi, kteří jsou mu nepohodlní, jako na běžícím pásu (zkušení lidé to vědí, čekají a většinou si dávají tak velký pozor, že se málokdy chytí, ale i z médií zná veřejnost takových chycených případů mnoho). Okolnosti , na které upozorňuje blog v odkazu, to podezření ještě zvyšují.  Měli bychom se tedy především zabývat otázkou, kdo je ta síť, která se rozhodla odstranit Martince a Bradáčovou (tohle vypadá na oba dva), a kdo všechno jí pomáhá. Sehrál L.X. Veselý užitečného idiota "jen" někomu z lidí kolem Soukupa, jako soukromou iniciativu? Kam dál ta síť jde?
0/0
7.5.2013 7:16
Foto

V.Hricák

Z uvedeného přepisu
Z uvedeného přepisu rozhovoru(vysílání F1 jsem neslyšel,neb tuto stanici neposlouchám) pro mne vyplývá,že Bradáčová začíná hodně lidem vadit.Jestli jsem měl nějaké pochybnosti,kdo ve sporu Bradáčová-Martinec má pravdu,po přečtení mám myslím jasno.Panu Schneiderovi bych snad jenom doporučil,aby se nepřikláněl,pokud tedy nepatří do stejné kategorie žurnalistů,jako L.X.Veselý,k té skupině,které je líto,že v této zemi začal obrodný proces ke znovunastolení,jakous,takous spravedlnosti.O objektivitě a nezávislosti médií v této zemi mám svoje,nepříliš vysoké,mínění.U komerčních médií mne to nepřekvapuje.Je ale smutnou skutečností,že se na stranu různých kmotrů přidávají i ta veřejnoprávní.Z článku pana Schneidera jsem nabyl dojmu,že se k této partě  připojil.
0/0
7.5.2013 9:32
Foto

Filias

Co vám udělala?
Z článku jsem měl celou dobu pocit, že vám snad něco udělala. Snažíte se jí tu očernit co to jde. Jedna spekulace a hypotéza vedle druhé.Očividně se tu snaží konečně několik lidí na vysokých pozicích něco začít dělat i s to nejvyšší korupcí.A ano, tohle nejsou žádný béčka. Z těch nakradených miliard se už dá něco ovlivnit a ten útvar pod Martincem moc nefungoval. Viz zde nedávný článek...Ale pozor, nyní změna - slabým článkem je teď Bradáčová a měla by na hodinu skončit??
0/0
7.5.2013 6:38
Foto

J92o90s20e65f 52M41a67n13n 3164748425296

Kdo tento článek sponzoroval je zcela zřejmé
Ani jsem ho nedokázal dočíst do konce. Něco takového bych zde nečekal. Autor píše o ztrátě kreditu Bradáčové jako o hotové věci argumenty úplně mimo. Co si o tom mám myslet? Bezohledu na to co pan Schneider píše sleduji aktivity obou aktérů dlouhodobě a vím kde je sever. Možná proto se mi při čtení tohoto pamfletu udělalo nevolno. Opravdu špatná práce.
0/0
7.5.2013 6:16
Foto

C10h25á41n 56Š78í42m72a 9544767870138

Hm, někdo vědoucí.
Tak prozraď kde je sever.
0/0
10.5.2013 3:28
Foto

V.Hricák

I když je státní
I když je státní zastupitelství důležitým článkem k vymáhání práva,není jediným.Pokud nebudou dobře fungovat všechny tři,to je policie,st. zastupitelství a soudy,stejně se nehneme z místa.Máme bezpočet příkladů,kdy policie "šetřila " liknavě,stejně tolik případů,kdy státní zástupci sypali písek do soukolí,a konec konců i dost těch,kdy práci obou předchozích složek zmařil podmazaný soudce.Na divokém západě prý takové soudce občas nespokojení lidé pověsili...
0/0
7.5.2013 5:24
Foto

Neskutecny ulet !!!
"Já jsem čekala, kdy vám to Martinec prodá, tak to prodal. Děkuju." .....
0/0
7.5.2013 5:21
Foto

Klobouk dolu,
konecne ctu na CP profesionalne pojaty, aktualne zamereny clanek, ktery nepatri do bulvaru a predklada ctenari zakladni fakta. Pochvala, p. Schneider !!
0/0
7.5.2013 5:12
Foto

Ctenarcp

Někdo v pozadí
"Co mne však na celé věci překvapuje, je úzká součinnost moderátora Veselého s lidmi kolem Parlamentních listů , jejichž pupeční šňůra vede k Soukupově mediálnímu impériu." http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/milan-smid.php?itemid=19787Milan Šmíd asi není daleko od pramene, co o tom soudíte?
0/0
6.5.2013 23:15
Foto

Murdoch

Díky za link, podnětné,
Díky za link, podnětné, čtenáři...
0/0
7.5.2013 9:57
Foto

Petr Hovorka Rozladěný Člověk

Nechce se mně věřit,
že by mediální odborník Milan Šmíd, někdejší redaktor Rudého práva (tady pravda jen krátkodobě koncem šedesátých let), hlavně však zástupce šéfredaktora zahraničně-politické redakce Československé televize (zde již dlouhodobě až do převratu v roce 1989), tvůrce pořadu Dostaveníčko s přáteli, tedy propagandě o zázracích a krásném životě v Sovětském Svazu, nevěděl, která bije s Parlamentními listy a jejich "spřátelenými weby". Od člověka, jenž byl svého času vysílán z komunistického Československa do zahraničí, aby pod novinářským krytím vytěžil například Pavla Tigrida, bych očekával větší přehled. Tedy třeba to, že bude znát propojení a ekonomickou angažovanost Hrdly v těchto webových škvárech. Že bude znát roli svého někdejšího normalizačního spolustraníka Voráčka, blízkého Romešova parťáka, jinak dalšího spolumajitele a ovlivňovatele zmíněných mediálních srágor.Čili: někdo v pozadí? Zcela jistě. Jen Šmíd poněkud mlží.
0/0
7.5.2013 21:16