25. ledna 2010 23:07 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Bratr krasobruslařky Kerriganové zřejmě zabil otce

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
Nancy Kerriganová v roce 2006. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nancy Kerriganová v roce 2006. | foto: Reprofoto

BOSTON Bývalá slavná krasobruslařka Nancy Kerriganová čelí další těžké ráně osudu. Americké hvězdě počátku 90. let o víkendu zemřel otec, který byl nalezen mrtvý před svým domem, a podle agentury AP byl z útoku na něj vzápětí obviněn její bratr.

Sedmdesátiletého Daniela Kerrigana našla mrtvého před domem přivolaná policejní hlídka, která pak na gauči v přízemí našla jeho spícího syna Marka. Když jej strážníci vzbudili, byl prý "agresivní a bojovný" a museli použít pepřový sprej.

Kerrigan byl dnes obviněn z útoku a ublížení na zdraví, což pětačtyřicetiletý nezaměstnaný klempíř odmítl. U soudu, který mu stanovil kauci na 10.000 dolarů, seděl s hlavou v rukách a v jednu chvíli se rozplakal.

Nancy Kerriganová na archivním snímku.

"Obviněný vypověděl, že chtěl použít telefon, ale jeho otec ho nenechal.

Prý se začali postrkovat, on sáhl otci na krk a muž vzápětí upadl na zem," uvedla policie v prohlášení. Podle policistů Kerrigan mladší řekl, že si myslel, že "to otec předstírá". Na místě byly nalezeny stopy krve, interiér domu nesl známky intenzivní bitky. Obviněný byl podle agentury AP v době zatčení pod vlivem omamných látek.

Manželka zemřelého Brenda řekla deníku Boston Herald, že na celém případu není nic podezřelého. Její muž prý podlehl infarktu.

Nancy Kerriganová, která po neštěstí dnes dorazila do domu svých rodičů, už jedno násilné drama zažila na vlastní kůži. V lednu 1994, těsně před olympiádou v Lillehammeru, ji napadl cestou do šatny neznámý muž a praštil ji železnou tyčí několikrát do kolena. Přesto se stihla do her uzdravit a vybojovala stříbrnou medaili. Útok tehdy zosnovala její konkurentka Tonya Hardingová.

Nancy Kerriganová na archivním snímku s rivalkou Tonyou Hardingovou.

ČTK
Najdete na Lidovky.cz