3. května 2018 6:06 Lidovky.cz > Zprávy > Briefing

Američané budou jednat s Číňany o clech, Zeman si zve na Hrad poslance Pirátů

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Mince - ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Mince - ilustrační foto | foto: MAFRA - Tomáš Krist

PRAHA Bankovní rada ČNB probere výši úrokových sazeb, v Pekingu se uskuteční napjaté jednání o clech mezi představiteli USA a Číny. A prezident Miloš Zeman si zve na Hrad poslance Pirátů Černohorského.

Bude jednat bankovní rada České národní banky a vydá 3. situační zprávu. Rada rozhodne o nastavení úrokových sazeb a představí novou makroekonomickou prognózu. Měnové rozhodnutí oznámí ČNB ve 13:00.

Zástupci Spojených států a Číny se sejdou v Pekingu k jednání o vzájemném obchodu. Americký prezident Donald Trump navrhl zavedení cel na čínské zboží dovážené do USA v hodnotě až 50 miliard USD (1,1 bilionu Kč) ročně a pohrozil dalšími cly.

Ve 14:00 se koná schůzka předsedy vyšetřovací komise k OKD poslance Lukáše Černohorského (Piráti) s prezidentem Milošem Zemanem na Pražském hradě. Prezident je známý tím, že kauzu OKD rád využívá k útoku na jemu nepohodlné skupiny ve společnosti.

V 17.00 se koná v Poslanecké sněmovně přednáška historika Jaroslava Pažouta k 40. výročí od založení Výboru na obranu nespravedlivě stíhaných. Tato nezávislá iniciativa, založená 27. dubna 1978, si kladla za cíl sledovat případy osob, které byly trestně stíhány nebo vězněny za projevy svého přesvědčení či které se staly oběťmi policejní a justiční zvůle, seznamovat s těmito případy veřejnost i úřady a postiženým osobám pomáhat. Mezi jeho zakládající členy patřily takové výrazné postavy disentu, jako byli Václav Havel, Václav Benda, Petr Uhl či Jiří Dienstbier.

V 11:30 představí pořadatelé koncept a program popkulturní akce PragueCon 2018, která se uskuteční v Praze na konci září. Podle organizátorů budePragueCon největší popkulturní událostí ve střední Evropě. „Výstaviště Praha se na tři dny promění v bránu do světa hollywoodských blockbusterů, kultovních seriálů a herních pecek. Na své si přijdou fanoušci marvelovek, obyvatelé Sedmi království, cosplayeři i milovníci herní a filmové hudby,“ tvrdí.

Lidovky.cz
  • 0Diskuse
Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!