Pondělí 24. ledna 2022, svátek má Milena
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Američané propustí z vězení ruskou špionku, soud rozhodne v případu vraždy čerpadlářky v Nelahozevsi

  5:00
RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí dne. Co se bude dít?
ilustrační snímek

ilustrační snímek foto: Lidovky.cz

V Českých Budějovicích proběhne přehlídka vojáků, policistů, hasičů a celníků, která připomene 101. výročí vzniku republiky a zároveň 15 let od vzniku pěší roty Aktivních záloh.

Leccos se bude dít i v sídlech několika evropských institucí. V Bruselu se setkají ministři obrany členských států Severoatlantické aliance, v Bruselu se sejdou velvyslanci zemí EU, aby projednali podrobnosti odkladu britského odchodu z Unie a ve Štrasburku se potkají předsedové zákonodárných sborů ze 47 zemí Rady Evropy, mezi nimiž je i Česká republika.

Brazilský prezident Jair Bolsonaro zamířil na návštěvu Číny, kde bude jednat se svým protějškem Si Ťin-pchingem a premiérem Li Kche-čchiangem.

Řím zasáhne generální stávka zaměstnanců společnosti, která italské hlavní město řídí. Zasáhne například svoz odpadu či městskou hromadnou dopravu.

V Oslu si Norové připomenou 75. výročí osvobození severního přístavu Kirkenes Rudou armádou. Šlo o vůbec první město v zemi, které bylo osvobozené od nacistické okupace za druhé světové války. Akce se zúčastní i ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov.

Jednat se bude i v Moskvě, kam se dostaví premiéři dvou postsovětských integračních uskupení – Společenství nezávislých států (SNS) a Euroasijské hospodářské unie (EAHU). Proslýchá se, že by Srbové měli podepsat s EAHU dohodu o volném obchodu.

V americkém Tallahassee bude propuštěna z vězení Ruska Marija Butinová, kterou soud v dubnu poslal za mříže za to, že se jako agentka cizího státu snažila proniknout do vlivné americké Národní asociace držitelů zbraní. Očekává se, že po propuštění ji ihned zadrží imigrační úřady, ty ji chtějí deportovat zpět do Ruska.

Zahálet nebude ani česká justice. Dalším dnem pokračuje projednávání takzvané druhé větve korupční kauzy bývalého hejtmana Středočeského kraje Davida Ratha, v této kauze je obžalováno devět osob a osm firem.

Pražský soud by měl také rozhodnout ve věci loňského přepadení čerpadlářky na benzinové pumpě v Nelahozevsi na Mělnicku. Žena zemřela, obžalobě nyní čelí dva muži. Jeden je viněn z vraždy, druhý z loupeže.

Autoři: ,

ANALÝZA: Tři důvody, proč Rusko vpadne na Ukrajinu. A tři další, proč ne

Premium Copak se asi odehrává v hlavě Vladimira Putina? To je otázka, kterou dnes řeší celý svět. Ruský prezident rozehrál...

Velký test samotestů na covid: lépe fungují výtěrové, některé neodhalí nic

Premium Ještě před dvěma lety znamenaly dvě čárky na testu, že se budou chystat křtiny, delta byly americké aerolinky, gama...

Nevěra dříve či později vztah zničí. A není cesty zpět, říká filmařka Sedláčková

Premium Vede doslova dvojí život ve dvou zemích. Ve Francii pracuje Andrea Sedláčková především jako střihačka filmů, u nás...

Maminky z eMimina doporučují mlíčko BEBA COMFORT HM-O
Maminky z eMimina doporučují mlíčko BEBA COMFORT HM-O

Maminky z eMimina testovaly prémiovou pokračovací výživu BEBA COMFORT 2 HM-O a BEBA COMFORT 3 HM-O. Pochvalovaly si především chuť, složení a...

Mohlo by vás zajímat