Úterý 21. ledna 2020svátek má Běla 1 °C mlha Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Briefing

Americká sněmovna bude vyslýchat bývalého zmocněnce pro Ukrajinu, v Lánech pokračuje summit V4

Zámek v Lánech - ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zámek v Lánech - ilustrační foto. | foto:  Petr Topič, MAFRA

RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí dne. Co se bude dít?

Sněmovní kontrolní výbor bude vyslýchat ministra dopravy Vladimíra Kremlíka ve věci průběhu výběrového řízení na dodavatele mýtného systému.

Středočeský kraj a České dráhy podepíšou smlouvu o zajištění dopravní obslužnosti na dalších deset let. Slavnostního aktu se zúčastní hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová, místopředseda představenstva ČD Radek Dvořák a náměstek generálního ředitele Českých drah pro ekonomiku Patrik Horný.

V Lánech se uskuteční druhý den prezidentského summitu zemí Visegrádu. Dorazí i prezidenti Slovinska a Srbska. Následně proběhne společné třetí plenární jednání a návštěva Lánské obory.

Unijní komisař pro migraci Dimitris Avramopulos, německý ministr vnitra Horst Seehofer, francouzský ministr vnitra Christophe Castaner a jejich turecký protějšek Süleyman Soylu budou společně mluvit o migrační dohodě s Tureckem.

Ve výborech Evropského parlamentu proběhne slyšení kandidátů na eurokomisaře. Nejprve přijdou na řadu zástupci Itálie a Estonska, od 14:30 kandidáti z Rakouska a Litvy a na závěr dne dorazí i navržené osobnosti z Řecka a Chorvatska.

Ve Vídni se budou sčítat hlasy z předčasných parlamentních voleb, které voliči odevzdali mimo místo svého trvalého bydliště. Kromě toho prezident Alexander Van der Bellen bude pokračovat v povolebních schůzkách s lídry parlamentních stran, setká se s lídrem Zelených a předsedkyní liberální strany NEOS.

Kvůli kauze amerického prezidenta Donalda Trumpa, který telefonoval s ukrajinským prezidentem Volodymyrem Zelenskym, bude ve Sněmovně reprezentantů vypovídat bývalý zvláštní zmocněnec pro Ukrajinu Kurt Volker.

,
Jan Krejcar

Autor

Jan Krejcarjan.krejcar@lidovky.czČlánky
Premium

Proč vyhraje vodík. Vynálezce Tůma má o budoucnosti automobilů jasno

Popularizátor vědy, novinář a pedagog Jan Tůma vynalezl v 60. letech výukový... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Už před dvaceti lety se projel vodíkovým autem, kterým chtějí Japonci na letošní olympiádě v Tokiu propagovat...

Premium

Převratná metoda z IKEM: jak zhubnout přeprogramováním metabolismu

Marek Beneš z pražského Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM) je... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Lékař Marek Beneš je už třetím rokem vedoucím lékařem projektu, při kterém se pomocí laseru „oslepí“ nervové buňky...

Premium

Přivřela oči a doufala v polibek. Manžel ji místo toho shodil ze srázu

Přivřela oči a doufala v polibek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Ležela vedle něj a pravidelně oddychovala. Odtáhl se od ní, co mu jen postel dovolila, a otočil se zády. Musí to udělat...

VYZKOUŠENO: Baví děti chytré vějíře?
VYZKOUŠENO: Baví děti chytré vějíře?

Učit se zábavnou hrou, to je ideální pro každé dítě, viďte? S dobrými pomocníky to jde jedna báseň, jako třeba s Chytrými vějíři, které jsme s dětmi vyzkoušeli.