30. května 2018 6:00 Lidovky.cz > Zprávy > Briefing

Američtí vojáci projíždějí přes Česko, v Praze se objeví tramvaj Vymlouvačka

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
První vozy amerického vojenského konvoje, který míří přes Česko na cvičení... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy První vozy amerického vojenského konvoje, který míří přes Česko na cvičení... | foto: ČTK

PRAHA Bude pokračovat přesun amerických vojáků přes české území, očekává se prohlášení amerického velvyslance v Česku Stephena Kinga. Pražský dopravní podnik představí tramvaj Vymlouvačka.

Američtí vojáci budou hned od rána pokračovat v přesunu přes české území v rámci cvičení Saber Strike 2018 do Polska a Pobaltí. Konvoj po přenocování ve Staré Boleslavi pokračuje od rána po trase D10, D11 a silnici 33 (E67) na hraniční přechod Náchod.

V 9.00 se při této příležitosti ve Staré Boleslavi setká americký velvyslanec v Česku Stephen King s velením Armády ČR i americkými vojáky. Velvyslanec King se současně vyjádří k letošní účasti USA na Dnech NATO v Ostravě.

Už v 6:00 začne schůze vlády v demisi. Na jednání naváže od 9.00 schůze Poslanecké sněmovny.

V Bruselu předloží Evropská komise v souvislosti s víceletým rozpočtem EU po roce 2020 své konkrétní návrhy v sociální oblasti, týkat se budou fondů jako je Erasmus, Evropský sociální fond a dalších.

Řecko má ochromit 24hodinová generální stávka proti úsporným opatřením, nezaměstnanosti a nadměrným daním.

V 9:00 se v rezidenci primátora na Mariánském náměstí uskuteční konference Sdružení pro architekturu a rozvoj na téma Potřebuje Praha moderní architekturu? A chceme výškové stavby? Zúčastní se architektka Eva Jiřičná, urbanista Pavel Hnilička a další.

V 10:00 začne diskusní fórum Nadace Železná Opona na téma Vztah křesťanství a islámu (Bible a Koránu) u nás a v Evropě. Úvodní slova pronese kardinál Dominik Duka.

Pražský dopravní podnik představí dopoledne tramvaj Vymlouvačka v rámci kampaně Nejedeš načerno? Vymlouvačka je tramvaj inspirovaná těmi nejtrapnějšími výmluvami černých pasažérů, kterými se budou cestující bavit. Hned po tiskové konferenci (10:30) se vydá tramvaj z Výstaviště Holešovice jako spoj linky číslo 17 přes centrum do zastávky Sídliště Modřany.

Očekává se zpráva o vývoji hrubého domácího produktu Brazílie za první čtvrtletí.

Lidovky.cz
  • 0Diskuse
Provident Financial s.r.o.
Specialista péče o zákazníky v terénu

Provident Financial s.r.o.
Praha, Jihočeský kraj, Jihomoravský kraj, Karlovarský kraj, Královéhradecký kraj, Liberecký kraj, Moravskoslezský kraj, Olomoucký kraj, Pardubický kraj, Plzeňský kraj, Středočeský kraj, Ústecký kraj, Kraj Vysočina, Zlínský kraj

Najdete na Lidovky.cz