30. května 2018 6:00 Lidovky.cz > Zprávy > Briefing

Američtí vojáci projíždějí přes Česko, v Praze se objeví tramvaj Vymlouvačka

První vozy amerického vojenského konvoje, který míří přes Česko na cvičení... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy První vozy amerického vojenského konvoje, který míří přes Česko na cvičení... | foto: ČTK

PRAHA Bude pokračovat přesun amerických vojáků přes české území, očekává se prohlášení amerického velvyslance v Česku Stephena Kinga. Pražský dopravní podnik představí tramvaj Vymlouvačka.

Američtí vojáci budou hned od rána pokračovat v přesunu přes české území v rámci cvičení Saber Strike 2018 do Polska a Pobaltí. Konvoj po přenocování ve Staré Boleslavi pokračuje od rána po trase D10, D11 a silnici 33 (E67) na hraniční přechod Náchod.

V 9.00 se při této příležitosti ve Staré Boleslavi setká americký velvyslanec v Česku Stephen King s velením Armády ČR i americkými vojáky. Velvyslanec King se současně vyjádří k letošní účasti USA na Dnech NATO v Ostravě.

Už v 6:00 začne schůze vlády v demisi. Na jednání naváže od 9.00 schůze Poslanecké sněmovny.

V Bruselu předloží Evropská komise v souvislosti s víceletým rozpočtem EU po roce 2020 své konkrétní návrhy v sociální oblasti, týkat se budou fondů jako je Erasmus, Evropský sociální fond a dalších.

Řecko má ochromit 24hodinová generální stávka proti úsporným opatřením, nezaměstnanosti a nadměrným daním.

V 9:00 se v rezidenci primátora na Mariánském náměstí uskuteční konference Sdružení pro architekturu a rozvoj na téma Potřebuje Praha moderní architekturu? A chceme výškové stavby? Zúčastní se architektka Eva Jiřičná, urbanista Pavel Hnilička a další.

V 10:00 začne diskusní fórum Nadace Železná Opona na téma Vztah křesťanství a islámu (Bible a Koránu) u nás a v Evropě. Úvodní slova pronese kardinál Dominik Duka.

Pražský dopravní podnik představí dopoledne tramvaj Vymlouvačka v rámci kampaně Nejedeš načerno? Vymlouvačka je tramvaj inspirovaná těmi nejtrapnějšími výmluvami černých pasažérů, kterými se budou cestující bavit. Hned po tiskové konferenci (10:30) se vydá tramvaj z Výstaviště Holešovice jako spoj linky číslo 17 přes centrum do zastávky Sídliště Modřany.

Očekává se zpráva o vývoji hrubého domácího produktu Brazílie za první čtvrtletí.

Lidovky.cz

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz