8. listopadu 2018 6:00 Lidovky.cz > Zprávy > Briefing

Amerika rozebírá výsledky voleb, německý parlament bude jednat o migraci

Prezident USA Donald Trump na tiskové konferenci po volbách do kongresu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Prezident USA Donald Trump na tiskové konferenci po volbách do kongresu. | foto: Reuters

PRAHA Americký prezident Donald Trump se bude muset naučit vycházet s demokraty. Německý parlament bude debatovat o globálním paktu OSN o migraci, Jablonec a Slavia se představí v Evropské lize.

Budeme sledovat ohlasy na americké volby. Donald Trump se na tiskové konferenci snažil vystupovat smířlivě, mluvil o spolupráci s demokraty, než se pohádal s novináři. Je otázka, jak na podanou ruku demokraté zareagují. Jako první poněkud překvapivě zareagoval americký ministr spravedlnosti Jeff Sessions, jenž na výzvu prezidenta Donalda Trumpa odstoupil z funkce. Podle agentury Reuters zaslal do Bílého domu rezignační dopis a prezident mu za vykonanou práci poděkoval. 

Český ministr zahraničí Tomáš Petříček navštíví Polsko.

Německý Spolkový sněm bude na návrh protiimigrační strany Alternativa pro Německo (AfD) debatovat o globálním paktu OSN o migraci. AfD žádá, aby se k paktu Německo nepřipojovalo. Stejný postoj zastává i česká vláda.

Energetická společnost ČEZ zveřejní hospodářské výsledky za třetí čtvrtletí. 

Končí dvacetidenní lhůta, v níž by správní soudy měly rozhodnout o posledních podaných stížnostech na zákonný průběh a výsledky komunálních voleb.

Národní organizace pro ověřování pravosti léčiv (NOOL) bude informovat o padělcích léčiv. 

V 18.00 proběhne u Národního památníku na Vítkově speciální projekce digitálně restaurovaného filmu Zborov (režie: J. A. Holman, Jiří Slavíček, 1938). Pořadatelé (Národní filmový archiv, Československá obec legionářská a Muzeum a vzdělávací centrum československých legií) zároveň otevřou doprovodnou výstavu Zborov 1917.

Český hokej slaví 110. výročí a v 15.45 začíná v Tipsport Areně akce, které se zúčastní vedení Českého hokeje, členové Síně slávy a některé osobnosti ze zahraničí. Tamtéž v 18:20 začíná duel Česko - Švédsko, který je součástí turnaje Karjala.

Večer proběhne 4. kolo základních skupin fotbalové Evropské ligy: Jablonec hraje od 16:50 v kazašské Astaně, Slavia od 21:00 přivítá FC Kodaň (ČT Sport).

Lidovky.cz

Najdete na Lidovky.cz